Turci kritiziraju Bjelicu nakon poraza: “Poklonio je tri boda protivniku”

20.08.2022., stadion Maksimir, Zagreb - SuperSport HNL, 06. kolo, GNK Dinamo - NK Osijek.   Photo: Goran Stanzl/PIXSELL

Goran Stanzl/PIXSELL

Trener Trabzonspora Nenad Bjelica našao se na udaru turskih medija nakon poraza od Hatayspora 3:2.

Trabzonspor je vodio do 72. minute 2:0, a onda je Hatayspor napravio veliki preokret te na kraju uzeo sva tri boda. Tim porazom Trabzon je je ostao na šestom mjestu sa šest bodova manje i utakmicom više od vodećeg Fenerbahčea.

Nakon utakmice hrvatski trener je rekao:

“Igrali smo jako dobru utakmicu prvih 70 minuta. Vodili smo 2:0, a ne znam što se onda dogodilo. Doživjeli smo pad.

Kritike navijača i medija

Ta izjava naišla je na kritike navijača, ali i medija. Turski CNN piše: “Bjelica im je poklonio tri boda.” Ostali turski mediji navode kako je Trabzonspor počinio samoubojstvo te da je poraz zasluga trenera Bjelice.

Bjelicu su iživcirali komentari Volkana Demirela, trenera Hatayspora i legende Fenerbahčea, donosi Sport Klub.

Demirel je na presici nakon utakmice rekao da Bjeličina momčad igra samo na duge lopte i da nije dobro pripremljena, ali hrvatski trener mu nije ostao dužan.

Jako su bili pametni… Čestitam im na toj inteligenciji. Lako je biti general poslije bitke. U kojoj od naših utakmica smo mi imali fizički pad?! Možda samo protiv Antalyaspora. Nismo ni protiv Bešiktaša. Mora se argumentirano pričati, a ne bez dokaza. Inače je sve to bla, bla, bla… Oni su imali dosta sreće. Imali su tri udarca i zabili tri gola, ali povijest pamti samo pobjednike.”