Tuci i Matavž tresli mreže u remiju Lokomotive i Gorice

08.10.2023., stadion u Kranjcevicevoj ulici, Zagreb - SuperSport HNL, 11. kolo, NK Lokomotiva - HNK Gorica. Marko Soldo.

Igor Kralj / Pixsell

Lokomotiva i Gorica su na Kranjčevičevoj u 11. kolu SuperSport HNL-a golovima Indrita Tucija i Tima Matavža odigrali bez pobjednika te su obje momčadi upisale četvrti remi u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Pogotku Lokomotive je kumovala velike greška vratara Ivana Banića dok su gosti preko Maloče i Blummela još dva puta tresli mrežu Čavline, no zbog zaleđa pogoci nisu priznati. Posebno je zanimljiva situacija kod zgoditka nizozemskog veznjaka kad su iz VAR sobe prikazane čudne linije.

Za dva tjedna Lokomotiva će u sklopu 12. dionice gostovati kod Varaždina dok u Veliku Goricu stiže Dinamo.

Prvu dobru šansu na utakmici kreirala je Gorica u 19. minuti kada je Ndockyt pucao s dvadesetak metara, a Čavlina je uspio odbiti loptu koja je prethodno nezgodno odskočila malo ispred njega.

Tri minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka Bartolec je s desne strane uposlio Marića, a on je iz odlične pozicije sa šest metara pucao visoko iznad gola.

Nakon pogreške Krizmanića u 31. minuti Lokomotiva je zaprijetila preko Mudražije, no on je s desetak metara iskosa loše pucao poslavši loptu pored suprotne stative.

Mudražija je u 40. minuti nakon prodora po lijevoj strani uposlio Tucija, a njegov snažan udarac s desetak metara je u posljednji trenutak uspio blokirati Krizmanić.

Lokomotiva je u vodstvu od 52. minute kada se nakon velike pogreške Banića u strijelce upisao Tuci. Napadač domaćih je do trećeg gola u prvenstvu došao nakon asistencije Mudražije i prizemnog udarca s desetak metara koji je vrataru Gorice doslovno prošao kroz ruke.

Nakon ubačaja iz kuta u 69. minuti glavom je sa šest metara iskosa pucao Krizmanić, no to je bio lagan zadatak za Čavlinu.

Minutu kasnije na suprotnoj strani travnjaka Tuci je s tridesetak metara pokušao iznenaditi Banića, ali vratar Gorice pomno je pratio situaciju te je stigao na vrijeme reagirati.

Nakon ubačaja iz slobodnog udarca u 72. minuti Maloča je bio najviši u skoku te je glavom proslijedio loptu u gol Lokomotive, no zbog zaleđa pogodak nije priznat.

Do izjednačenja gosti ipak dolaze pet minuta kasnije kada je prvijenac u aktualnoj prvenstvenoj sezoni zabio iskusni slovenski napadač Tim Matavž. S desne strane je dobro ubacio Raspopvić, a on je na vrhu peterca pokraj Mersinaja glavom matirao Čavlinu.

Nedugo nakon ulaska u igru s dvadesetak metara je dobro pucao Smakaj, a lopta je prošla malo pored suprotne stative.

U 87. minuti utakmice Gorica ponovno trese mrežu domaćih. S lijeve strane je ubacio Štiglec, a Blummel je glavom s četiri metara poslao loptu pored Čavline. Međutim pomoćni sudac je označio zaleđe koje je VAR čudnim linijama potvrdio.

Blummel je u akciji i u 90. kada je nakon proigravanja Solde snažno pucao s ruba kaznenog prostora iskosa, a vratar Lokomotive je uspio odbiti loptu.

Gorica je blizu gola bila i u prvoj minuti sudačke nadoknade kada je Blummel iz kornera pronašao Krizmanića, a njegov udarac glavom s gol linije izbija Bartolec. Bila je to posljednja šansa na utakmici.

Kolo će biti zaključeno od 17:15 kada se na Maksimiru sastaju Dinamo i Istra 1961.