Treća uzastopna pobjeda Manchester Uniteda, mladi Argentinac zabio fantastičnim ‘škaricama’

epa10996590 Manchester United's Alejandro Garnacho (L) celebrates after scoring the 0-1 opening goal goal during the English Premier League soccer match between Everton FC and Manchester United, in Liverpool, Britain, 26 November 2023.  EPA/ADAM VAUGHAN EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos, 'live' services or NFTs. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

EPA/ADAM VAUGHAN

Treću uzastopnu prvenstvenu pobjedu ostvarili su nogometaši Manchester Uniteda koji su u nedjelju s 3-0 nadigrali Everton gostujući na Goodison Parku u 13. kolu engleskog prvenstva.

Gosti su poveli već u 3. minuti golom 19-godišnjeg Argentinca Alejandra Garnacha koji će zasigurno konkurirati za najljepši pogodak ove sezone u Premier ligi. Mladi argentinski napadač je na ubačaj Dalota briljantnim “škaricama” sa 12 metara iskosa s lijeve strane pogodio gornji suprotan kut, iznad potpuno ispruženog domaćeg vratara Jordana Pickforda.

Vodstvo Uniteda u 56. minuti udvostručio je Marcus Rashford iz kaznenog udarca, a konačnih 3-0 postavio je Anthony Martial nakon odlične akcije i asistencije Brune Fernandesa.

Manchester United je trećom uzastopnom pobjedom došli do 24 boda i probili se na šesto mjesto prvenstvene ljestvice. Everton je zbog kazne koje mu je izreklo vodstvo lige za kršenja financijskih pravilnika ostao bez deset bodova pa je sa samo četiri boda na predzadnjem mjestu.

Gostujuću pobjedu su ostvarili i nogometaši Aston Ville koji su u Londonu svladali Tottenham s 2-1. Domaća momčad je povela pogotkom Lo Celsa u 22. minuti. Duboko u sučevom dodatku prvog poluvremena Pau Torres je uspio izjednačiti. Pobjedu Aston Villi donio je najbolji strijelac momčadi Ollie Watkins u 61. minuti, svojim sedmim golom u ovoj sezoni Premier lige.

Aston Villa je s 28 bodova došla na četvrto mjesto i preskočila Tottenham koji je doživio treći poraz zaredom te ostao na 26. Momčad iz Birminghama bodovno se izjednačila s trećeplasiranim Liverpoolom. Vodeći Arsenal ima 30 bodova, a Manchester City je drugi s 29.

Engleska – 13. kolo
Tottenham – Aston Villa 1-2 (Lo Celso 22 / Torres 45+7, Watkins 61)
Everton – Manchester United 0-3 (Garnacho 3, Rashford 56-11m, Martial 75)

Fulham – Wolverhampton (pon, 17.30)

Odigrano u subotu:
Manchester City – Liverpool 1-1 (Haaland 27 / Alexander-Arnold 80)
Burnley – West Ham United 1-2 (Rodriguez 49-11m / O’Shea 86-ag, Souček 90+1)
Luton Town – Crystal Palace 2-1 (Mengi 72, Brown 84 / Olise (74)
Newcastle United – Chelsea 4-1 (Isak 13, Lascelles 60, Joelinton 61, Gordon 83 / Sterling 23)
Nottingham Forest – Brighton 2-3 (Elanga 3, Gibbs-White 76-11m / Ferguson 26, Pedro 45+4, 58-11m)
Sheffield United – Bournemouth 1-3 (McBurnie 90+6 / Tavernier 12, 51, Kluivert 45+3)
Brentford – Arsenal 0-1 (Havertz 89)