TALIJANSKI KUP Milan u polufinalu, asistencija Rebića

epa08173506 Milan's Giacomo Bonaventura jubilates after scoring the goal during the Italy Cup quarter final soccer match AC Milan vs Torino FC at the Giuseppe Meazza stadium in Milan, Italy, 28 January 2020.  EPA/MATTEO BAZZI

EPA/MATTEO BAZZI

Hrvatski reprezentativni napadač Ante Rebić bio je asistent za prvi pogodak Milana u 4-2 (1-1, 2-2) pobjedi protiv Torina nakon produžetka u četvrtfinalu Talijanskog kupa.

Rebić je u 12. minuti probio lijevi bok i potom odličnom prizemnom loptom uposlio Bonaventuru koji je doveo Milan u vodstvo od 1-0. Torino je do preokreta stigao s dva gola Bremera u 34. i 71. minuti te se činilo kako će “granata” do iznenađujuće pobjede. No, u prvoj minuti sudačke nadoknade je igrač koji je ušao s klupe Calhanoglu uspio poravnati na 2-2 i odvesti susret u dodatnih 30 minuta.

U produžetku je Calhanoglu kompletirao preokret u 106. minuti, da bi Ibrahimović u 108. pogodio za konačnih 4-2.

Rebić je igrao za Milan do 105. minute.

Milan će u polufinalu igrati protiv Juventusa koji je prije šest dana izbacio Romu, dok će se u drugom polufinalu sastati Napoli i pobjednik dvoboja Inter – Fiorentina koji je na programu u srijedu.