Švicarska na korak do osmine finala nakon remija s Rumunjskom

EPA/ABEDIN TAHERKENAREH

U drugoj utakmici drugog kola Europskog prvenstva u Francuskoj, Švicarska u Rumunjska odigrale su 1:1.

U vodstvo je došla Rumunjska u 18. minuti. Drugi je to njihov pogodak na turniru, i drugi sa bijele točke. Ponovno je siguran bio Stancu. Sudac je pokazao na kazneni udarac nakon što je Lichsteiner u šesnaestercu povlačio Chipciua.

Izjednačio je Admir Mehmedi u 57. minuti prekrasnim volejem. Ukupno smo vidjelo 33 udarca prema oba gola. Rumunjska je zaprijetila 14 puta, ali samo su tri darca išla u okvir vrata. Švicarska je, pak, 19 puta prijetila Tatarusanuu, a šest je udaraca išlo u okvir njegovog gola.

Švicarska je, u slučaju pobjede, mogla osigurati plasman u daljnje natjecanje, ali već su i sada na njegovom pragu.

Drugo kolo u skupini A od 21 sat zaključuju Francuska i Albanija. Švicarska je trenutno prva sa četiri boda, slijedi Francuska s bodom, ali i utakmicom manje. Rumunjska je treća sa jednim bodom, a Albanija je bez bodova.