SP plivanje: Ivan Šitić 59. na 10 km

Facebook

Najbolji hrvatski plivač u otvorenoj vodi 17-godišnji Ivan Šitić osvojio je 59. mjesto u utrci na 10 kilometara održanoj u ponedjeljak na Svjetskom prvenstvu u ruskom Kazanju.

Šitić je trebao više od dva sata (2:00:05.7) za svladavanje 10-kilometarske dionice, što je za više od 13 minuta slabije vrijeme od njegovog državnog rekorda postavljenog nešto više od mjesec dana na natjecanju Svjetskog kupa u Mađarskoj.

Pobjedu je odnio Amerikanac Jordan Wilimovsky (1:49:48.2), srebro je pripalo Nizozemcu Ferryju Weertmanu (1:50:00.3), a broncu je osvojio branitelj naslova iz Barcelone 2013. 35-godišnji Grk Spyridon Gianniotis (1:50:00.7). Grčki plivač postao je najstariji osvajač odličja na SP-u u disciplini 10 km.
U utorak, 28. srpnja, na programu je utrka plivačica na 10 km, a na startnoj listi od 57 natjecateljica nalazi se i hrvatska rekorderka Karla Šitić.