Slaven Belupo u zadnjim sekundama srušio hrvatskog prvaka

25.04.2017., Koprivnica - Utakmica 30. kola MAXtv 1. HNL, NK Slaven Belupa - GNK Dinamo. Gordon Schildenfeld.

U prvoj utakmici 30. kola Prve HNL Slaven Belupo je ugostio Dinamo. Slaven je u posljednjim sekundama zabio za 2:1 i tako Rijeci posve otvorio put prema naslovu prvaka Hrvatske, pišu Sportske novosti. Ovime su najvjerojatnije izbacili ‘modre’ iz utrke za naslovom prvaka.

Koprivničani su daleko bolju igru u prvom poluvremenu okrunili pogotkom Hebera u 43. minuti. Brazilac je preciznim udarcem s 20-ak metara svladao Livakovića, a u prvom dijelu Dinamo je ostao bez izglednijih prilika.

Najbolju priliku ponovno je imao Heber, koji je u 67. minuti sa 12-13 metara iskosa s lijeve strane pucao pokraj vrata.

Španjolac u Dinamovom dresu Dani Olmo, u sljedećoj je minuti snažnim udarcem s više od 25 metara uzdrmao gredu. U 78. minuti Dinamo je došao do izjednačujućeg pogotka, a slobodan udarac lukavo je izveo Ante Ćorić, poslao loptu pokraj živog zida, ali je pogodio stativu. Na odbijenu loptu natrčao je Nikola Moro i postigao svoj prvi prvenstveni pogodak za Dinamo.

U drugoj minuti sudačkog vremena pogotkom je završio Bruno Bogojević te tako Slaven Belupu donio prvu pobjedu nad Dinamom od 2008. godine te prvi trijumf u proljetnom dijelu prvenstva.

Dinamo je ostao na pet bodova zaostatka za vodećom Rijekom, koja od 20 sati dočekuje Osijek u derbiju kola. Slaven Belupo je sa 34 boda zasjeo na peto mjesto, s bodom više od šestoplasirane Istre 1961.