Slalom u Adelbodenu: Zubčiću broj 16, Kolegi 25, a Rodešu 34

epa11060858 Third placed Filip Zubcic of Croatia celebrates on the podium for the Men's Giant Slalom race at the FIS Alpine Skiing World Cup in Adelboden, Switzerland, 06 January 2024.  EPA/ANTHONY ANEX

EPA/ANTHONY ANEX

Najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić imat će broj 16 u prvoj vožnji nedjeljnog slaloma za Svjetski kup u švicarskom Adelbodenu, Samuel Kolega će startati kao 25., a Istok Rodeš s brojem 34.

Utrku koja bi trebala započeti u 10.30 sati otvorit će Norvežanin Henrik Kristoffersen, a među prvom sedmoricom u elitnoj skupini su još Nijemac Linus Strasser (2), Švicarac Ramon Zenhaeusern (3), Austrijanac Manuel Feller (4), Francuz Clement Noel (5) te još dvojica Švicaraca Loic Meillard (6) i Daniel Yule (7).

Zubčić je u subotu po četvrti put na stazi Chuenisbaergli došao na pobjedničko postolje u veleslalomu, dok će u slalomu pokušati po treći put osvojiti bodove.

U ovoj sezoni su održana tek dva od 11 predviđenih slaloma za Svjetski kup. U austrijskom Gurglu slavio je Manuel Feller, a u Madonni di Campiglio Marco Schwarz, koji je zbog teške ozljede koljena završio sezonu.

Start druge vožnje predviđen je za 13.30 sati.