Novo postolje! Filip Zubčić s 12. mjesta iz prve vožnje došao do trećeg mjesta u Adelbodenu

epa11060740 Filip Zubcic of Croatia reacts in the finish area during the second run of the Men's Giant Slalom race at the FIS Alpine Skiing World Cup in Adelboden, Switzerland, 06 January 2024.  EPA/ANTHONY ANEX

EPA/ANTHONY ANEX

Hrvatski skijaš Filip Zubčić osvojio je treće mjesto u veleslalomu kojeg su skijaši u subotu vozili za Svjetski kup u Adelbodenu, dok je prvo mjesto pripalo Švicarcu Marcu Odermattu.

Zubčić je sjajnom drugom vožnjom s 12. mjesta iz prve vožnje stigao do treće pozicije s vremenom 1:55.83 i zaostatkom od 1,77 sekundi za pobjednikom Odermattom koji je slavio s vremenom 1:54.06. Drugo je mjesto zauzeo Norvežanin Aleksander Aamodt Kilde sa 1,26 sekundi zaostatka za Švicarcem.

Za Zubčića je ovo 12. postolje u karijeri, a u četiri veleslaloma ove sezone četiri je puta bio među prvih pet.

U poretku veleslalomaša Zubčić je nakon današnjeg rezultata drugi sa 240 bodova, dok je Odermatt prvi sa 400 bodova. Treći je Austrijanac Marco Schwarz sa 210 bodova.

I u ukupnom poretku skijaša Zubčić je napredovao, popeo se dva mjesta do četvrte pozicije i ima 258 bodova. Prvi je Odermatt sa 736 bodova, drugi je Schwarz sa 464 boda, a treći Kilde sa 320 bodova.

Sutra skijaši u Adelbodenu voze veleslalom, prva je vožnja u 10.30 sati, a druga u 13.30 sati.