Slalom Flachau: Bez Hrvata u drugoj vožnji, Zubčić na 31. mjestu

06.01.2021., Zagreb - Druga voznja muskog slaloma Audi FIS Svjetskog skijaskog kupa Snow Queen Trophy. Sebastian Foss-Solevaag Photo: Luka Stanzl/PIXSELL

Luka Stanzl/PIXSELL

Norvežanin Sebastian Foss-Solevaag vodi nakon prve vožnje slaloma Svjetskog kupa u austrijskom Flachau, dok od četiri hrvatska skijaša nitko nije izborio drugu vožnju.

Zubčić je imao startni broj 16, a zaostao je prevelikih 1.66 sekundi za vodećim i nakraju zauzeo najnezahvalnije, 31. mjesto. Do plasmana u drugu vožnju Filipa su dijelile samo četiri stotinke.

Na jučerašnjem slalomu u Flachau Zubčić je bio 24.

Istok Rodeš je sa startnim brojem 33 bio 37. s zaostatkom 1.95 sekundi, Samuel Kolega je završio kao 47. (+2.51), a Matej Vidović kao 52. (+2.97).

Foss-Solevaag vodi ispred dvojice Austrijanaca – Fabia Gstreina (+0.27) i jučerašnjeg pobjednika Manuela Fellera (+0.29). Favoriti Francuz Clément Noël  i Nijemac Linus Strasser nisu završili prvu vožnju.