SKROMNOST JE VRLINA Kovačić dobio nagradu za igrača utakmice, pa hvalio Gvardiola: ‘Njegov gol je ljepši’

13th April 2024; Etihad Stadium, Manchester, England; Premier League Football, Manchester City versus Luton Town; Mateo Kovacic of Manchester City  is congratulated by his team mates after scoring for 2-0 after 64 minutes,Image: 864519391, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: David Blunsden / Actionplus / Profimedia

David Blunsden / Actionplus / Profimedia

Mateo Kovačić i Joško Gvardiol zabili su prve prvenstvene golove za Manchester City u visokoj 5:1 pobjedi nad Lutonom u 33. kolu Premierlige. Tom pobjedom Građani su ostali u utrci za naslov prvaka, trenutno su prvi s dva boda više od Arsenala i Liverpoola koji imaju utakmicu manje.

Odmah u drugoj minuti Manchester City je poveo i to autogolom japanskog igrača Hashioke. Idućih sat vremena domaći sastav je igrao u laganom ritmu, čuvajući vodstvo, ali i snagu za težak uzvratni susret četvrtfinala Lige prvaka protiv madridskog Reala idućeg tjedna.

VATRENI DVOJAC Kovačić i Gvardiol sjajnim golovima predvodili City: Nevjerojatne brojke u važnoj pobjedi

Utakmica je prelomljena u 64. minuti vrlo lijepim golom hrvatskog reprezentativca Matea Kovačića. Alvarez je asistirao, a Kovačić je s 15 metara žestoko zahvatio loptu i naciljao pod gredu za 2-0.

Kovačićev gol možete pogledati OVDJE.

Do kraja utakmice zabijali su još Haaland iz jedanaesterca u 76. te Doku u 87. minuti, dok je jedini strijelac za goste bio Barkley u 81. minuti. Sve je zaključeno golom još jednog Hrvata kada se u strijelce upisao i Gvardiol. On je u 93. minuti dočekao loptu na vrhu šesnaesterca te je precizno pogodio pod gredu bližeg kuta za konačnih 5-1.

Gvardiolov gol možete pogledati OVDJE.

Kovačić je proglašen igračem utakmice stoga je nakon velike pobjede dao i intervju:

“Sjajan dan, ali nije bilo lagano. Na kraju smo zabili pet golova, a mogli smo i više. Jako sam sretan zbog tri boda, sada samo moramo nastaviti”, rekao je na početku Kovačić te se osvrnuo na prvi prvenstveni gol za Građane:

“Lijepo je zabiti. Za mene to nije najvažnije, ali naravno da je lijepo biti strijelac, pogotovo pred mojom obitelji koja je bila na tribinama. Kao što uvijek kažem, momčad je najvažnija.”

Kovačić nije zaboravio pohvaliti i svog reprezentativnog suigrača. Upitan je čiji je bolji gol, njegov ili Gvardiolov:

“Nevjerojatan gol. Mislim da je njegov bio teži jer ga je zabio desnom nogom, tako da reći ću da je njegov ljepši”, zaključio je Kovačić.

VELIKAN IGRE Pogledajte trenutak za pamćenje: Modrić krenuo izlaziti iz igre pa ostao iznenađen reakcijom publike