Silvio Marić postao sportski direktor Rudeša

NK Rudeš

Legendarni nogometaš Dinama Silvio Marić vratio se nogometu te je postao sportski direktor drugoligaša Rudeša. 47-godišnji Marić je u igračku mirovinu otišao prije 15 godina.

U bogatoj karijeri osim za Dinamo nastupao je i za Newcastle, Porto i Panathinaikos dok je u dresu Vatrenih upisao 22 nastupa i jedan pogodak te je osvojio broncu na Svjetskom prvenstvu 1998. godine u Francuskoj.

Prvak Hrvatske bio je šest puta, a Hrvatski nogometni kup je osvojio u četiri navrata. Trofejima se okitio i u Grčkoj gdje je osvojio prvenstvo i kup te u Portugalu gdje mu je pripao superkup.

Nakon završetka aktivne karijere, tijekom 2014. godine, zajedno s bivšim suigračima Darijom Šimićem, Tomislavom Šokotom i Igorom Bišćanom aktivirao se u inicijativi “Za naš Dinamo” zalagavši se za demokratizaciju kluba iz Maksimira.

Direktor Rudeša Stipe Čondrić o angažmanu Marića je rekao: ”Nakon što smo Mari prezentirali naše ambicije i planove nije dvojio ni sekunde i zbog toga smo ponosni smo što je odabrao naš klub za povratak nogometu.”

Rudeš se pod vodstvom trenera Ivice Landeke natječe u Drugoj HNL te nakon 21. kola aktualne sezone zauzima drugo mjesto na ljestvici s 37 osvojenih bodova, što je dva manje od vodećeg Varaždina.