SHOW KRISTIJANA LOVRIĆA Ušao s klupe pa u četiri minute Rudešu zabio dva gola

05.04.2024., SC Rudes, Zagreb - SuperSport HNL, 29. kolo, NK Rudes - NK Osijek.  Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

Sanjin Strukic / Pixsell

U prvoj utakmici 29. kola SuperSport HNL-a Osijek je pred 689 gledatelja, među kojima je bio i bivši predsjednik HNS-a Davor Šuker, u premijernom ovosezonskom susretu odigranom u športskom centru Rudeš nakon preokreta svladao istoimenog domaćina rezultatom 2:3 (1:1).

Rudeš je u ranoj fazi utakmice u vodstvo doveo Tomislav Mrčela da bi Bijelo-plavim izjednačenje osigurao Petar Pušić. Pobjednika je odlučio Kristijan Lovrić koji je u 55. minuti ušao u igru nakon čega se u četiri minute u dva navrata upisao u strijelce da bi konačni rezultat novim pogotkom postavio Mrčela.

Izabranici Zorana Zekića su tako upisali 11. prvenstvenu pobjedu u sezoni kojom su se barem privremeno, s dva boda prednosti pred Lokomotivom, vratili na četvrto mjesto ljestvice bitno za određivanje putnika u kvalifikacije Konferencijske lige. Momčad Davora Mladine je pak 24. put travnjak napustila pognute glave te ih od pretposljednjeg mjesta dijeli zaostatak od čak 20 bodova.

Rudeš u sljedećem kolu ponovno igra doma, a suparnik će biti Slaven Belupo dok Osijek očekuje gostovanje kod Hajduka.

Domaćin je poveo već u 11. minuti utakmice. Nakon ubačaja Karačić iz kornera najviši je na šest metara bio Mrčela te je preciznim udarcem glavom svladao Kolića za svoj prvijenac u dresu Rudeša.

Nakon pola sata igre je s ruba šesnaesterca udarac okušao Pasariček, a lopta je od bloka otišla pokraj gola.

Bijelo-plavi su izjednačili u 35. minuti. U ulozi asistenta je bio Mierez, a do trećeg gola u sezoni je prizemnim udarcem sa 17 metara koji je otišao uz samu stativu došao Pušić.

Samo minutu kasnije Mierez i Bukvić su odigrali dupli pas nakon kojeg je potonji s desetak metara iskosa pogodio suprotnu vratnicu.

Posljednju priliku u prvom dijelu je u sudačkoj nadoknadi imao Matković te je sa šest metara iskosa poslao loptu pokraj dalje stative.

05.04.2024., SC Rudes, Zagreb – SuperSport HNL, 29. kolo, NK Rudes – NK Osijek. Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

Jurišić je u 51. minuti dobro ubacio s lijeve strane, a sa šest metara je glavom u padu pucao Mierez, no Marković je uhvatio loptu. Dvije minute kasnije Matković je povratnim dodavanjem uposlio Pušića čiji pokušaj je u posljednji trenutak blokirao Camara.

Odmah nakon ulaska u igru u 56. minuti Kristijan Lovrić se upisao u strijelce. To mu je pošlo za nogom tako što je precizno izveo slobodni udarac s dvadesetak metara iskosa te je uz pomoć stative matirao golmana Rudeša za svoj šesti pogodak u aktualnoj sezoni te prvi nakon konca siječnja ove godine.

Samo dvije minute kasnije Lovrić je na svoj konto dodao još jedan zgoditak. Ovaj put mu je povratnim dodavanjem asistirao Guedes, a krilni napadač Osijeka je snažnim udarcem s ruba šesnaesterca pronašao put do mreže.

Rudeš se u igru vraća u 79. minuti novim zgoditkom Tomislava Mrčele. Ponovno je ubojita bila kombinacija s Karačićem koji je ovaj put ubacio iz slobodnog udarca, a stoper domaćih je ostao sam na desetak metara te je glavom plasirao loptu uz bližu vratnicu.

U 82. minuti je s 18 metara prizemni udarac uputio Mierez, a Marković je uspio odbiti loptu nakon čega su njegovi suigrači otklonili opasnost.

Lovrić je do hat-tricka imao priliku doći u 87. minuti kada se nakon ispucavanja Bralića pored Mrčele sjurio po lijevoj strani napada, no njegov udarac sa šest metara iskosa brani Marković.

Domaćin je posljednju šansu za izjednačenje imao u 95. minuti kada je nakon ubačaja iz kuta lopta prošla kroz peterac, a Camara nije stigao reagirati i uputiti udarac.

Kolo se nastavlja sutra kada se od 16:50 sastaju Lokomotiva i Gorica dok u 19 sati počinje duel Slaven Belupa i Varaždina.