‘Šesticom’ protiv Kölna Borussia preuzela prvo mjesto Bundeslige

epa10530751 Dortmund's Sebastien Haller celebrates after scoring the 5-1 lead during the German Bundesliga soccer match between Borussia Dortmund and and 1. FC Cologne in Dortmund, Germany, 18 March 2023.  EPA/RONALD WITTEK CONDITIONS - ATTENTION: The DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

EPA/RONALD WITTEK

Borussia Dortmund svladala je Köln kod kuće s čak 6-1 i opet preuzela prvo mjesto Bundeslige.

Borussia ima bod više od Bayerna koji će u nedjelju gostovati kod Leverkusena, dok Leipzig, Union Berlin i Freiburg zaostaju osam bodova.

Sve dvojbe oko pobjede žuto-crni iz Dortmunda riješili su u prvom poluvremenu, kada su između 15. i 36. minute postigli četiri pogotka. Prvi je zabio Raphael Guerreiro, a zatim Sebastien Haller, Marco Reus i Donyell Malen. Za goste iz Kölna u završnici prvog poluvremena zabio je Davie Selke, a u drugom su im sudbinu zapečatili Haller i Reus.

U nedjelju se igraju još tri utakmice. U Berlinu se sastaju Union i Eintracht Frankfurt, zatim Bayer Leverkusen i Bayern München, a od 19.30 sati Mainz i Freiburg.