SERIE A Slavlja Palerma, Bologne, Atalante, Sampdorije; Vrsaljko nastupio u pobjedi Sassuola

EPA/LUCA ZENNARO

U nedjeljnim utakmicama 35. kola talijanske Serie A pobjede su ostvarili nogometaši Palerma, Bologne, Atalante, Sassuola i Sampdorije.

Palermo je s 2:0 bio bolji od Frosinonea, a pogotke su postigli Gilardino u 56. te Trajkovski u drugoj minuti sudačke nadoknade. Bologna je istim rezultatom slavila protiv Genoe. Strijelci su bili Giaccherini u 11. te Gloccari u 63. minuti.

Atalanta je minimalno slavila protiv Chieva. Jedini pogodak na utakmici postigao je Borriello u 55. mimuti. Atalanta je zadržala vodstvo do kraja utakmice, iako je od 76. minute igrala s desetoricom. Crveni karton dobio je Gomez.

Sampdoria je s 2:1 pobijedila Lazio. Poveo je Lazio u trećoj minuti preko Đorđevića, a izjednačio Fernando u 20. minuti. Mogao je Lazio do novog vodstva, ali su u 44. minuti promašili jedanaesterac, neprecizan je bio Candreva. Tri boda Sampdorio donio je Diakite u 78. minuti.

Nogometaši Sassuola slavili su u gostima kod Torina sa 3:1. Poveli su već u drugoj minuti preko Sansonea, ali Torino je izjednačio u sedmoj minuti preko Peresa. Tri boda Sassuolu u drugom su poluvremenu donijeli Peluso u 75. i Trotta u petoj minuti sudačke nadoknade. Hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko odigrao je svih 90 minuta za pobjedničku ekipuu.

Posljednja utakmica dana igra se od 20:45, Fiorentina dočekuje Juventus.