Serie A: Juventus pobijedio Cagliari, privremeno preuzeo vrh ljestvice

epa10970590 Juventus' Weston McKennie (L) and Cagliari's Alberto Dossena in action during the Italian Serie A soccer match Juventus FC vs Cagliari Calcio at the Allianz Stadium in Turin, Italy, 11 November 2023.  EPA/ALESSANDRO DI MARCO

EPA/ALESSANDRO DI MARCO

Nogometaši Juventusa uspješno su obavili domaći posao u 12. kolu talijanske Serie A, svladali su s 2-1 Cagliari.

Juventus je suparnika sa Sardinije slomio golovima u drugom poluvremenu. Bremer je točno nakon sat vremena igre postigao prvi gol na utakmici, dok je u 70. minuti Rugani bio strijelac za 2-0.

Kada se očekivalo rutinsko odrađivanje posla do kraja od strane Juventusa, gosti su smanjili nakon prve prave šanse. Dossena je nadskočio domaću obranu i u 75. minuti zabio za 1-2, dok je samo sedam minuta kasnije isti igrač umalo izjednačio na 2-2, ali je pogodio okvir vrata.

Juventus je tako upisao petu ligašku pobjedu u nizu, a ujedno je, barem privremeno, došao na prvo mjesto ljestvice. Ima utakmicu više od Intera te bod više od suparnika iz Milana.

Dramatična je bila prva subotnja utakmica 12. kola u kojoj nije bilo pobjednika, nogometaši Leccea i Milana su odigrali 2-2. Nastavio se time loš niz Milana u prvenstvu premda je vodio 2-0 sve do 66. minute ovog susreta. U posljednje četiri ligaške utakmice Milan ima dva remija i dva poraza. Lecce je u posljednjih sedam utakmica u Serie A bez pobjede, u tom je razdoblju momčad s juga Italije ostvarila tri remija i četiri poraza.

Golovima Girouda u 28. i Reijndersa u 35. minuti Milan je imao sigurno 2-0 vodstvo, ali u nastavku su se gosti potpuno raspali. Prvo je Sansone smanjio na 1-2 u 66. minuti, dok je četiri minute kasnije Banda izjednačio na 2-2.

Lecce je mogao do potpunog preokreta, ali je Sansone u 84. minuti pogodio vratnicu. U nadoknadi je Lecce i postigao pogodak, Piccoli je bio strijelac sa skoro 40 metara uz vrlo slabu intervenciju golmana Milana Maignana, ali je gol poništen zbog prekršaja u napadu.

Hrvatski reprezentativac Marin Pongračić odigrao je cijelu utakmicu za Lecce koji je ostao na 14. mjestu. Milan je ostao treći.

U nedjelju se igra preostalih pet utakmica ovog kola. Sastaju se Napoli – Empoli, Fiorentina – Bologna, Udinese – Atalanta, Lazio – Roma i Inter – Frosinone.