Serie A: Brekalo strijelac u pobjedi Fiorentine protiv Napolija

epa10908199 Fiorentina’s forward Josip Brekalo jubilates with his teammate after scoring the opening goal during the Italian Serie A soccer match SSC Napoli vs ACF Fiorentina at ' Diego Armando Maradona' stadium in Naples, Italy, 08 October 2023.  EPA/CIRO FUSCO

EPA/CIRO FUSCO

Povremeni hrvatski nogometni reprezentativac Josip Brekalo bio je strijelac za Fiorentinu u 3-1 (1-1) gostujućoj pobjedi protiv aktualnog talijanskog prvaka Napolija u susretu 8. kola Serie A.

Brekalo je postigao prvi pogodak na utakmici u 7. minuti kada je snažnim udarcem iskosa s desne strane provukao loptu kroz noge Mereta. Napoli je poravno u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena iz kaznenog udarca kojega je realizirao Osimhen, da bi u nastavku prvo Bonaventura u 63. minuti uz dosta sreće vratio prednost na stranu gostiju da bi Gonzalez u trećoj minuti nadoknade iz protunapada postavio konačni rezultat.

Brekalo je igrao do 73. minute za Fiorentinu koja je sada četvrta na ljestvici sa 17 bodova, koliko ima i treći Juventus, dok je Napoli peti sa 14 bodova.

Na vrhu je Milan sa 21 bodom, dva manje ima drugi Inter.

REZULTATI 8. KOLA,
Petak:
Empoli – Udinese 0-0
Lecce – Sassuolo 1-1 (Krstović 48 / Berardi 22-11m)
Subota:
Inter – Bologna 2-2 (Acerbi 11, Martinez 13 / Orsolini 19-11m, Zirkzee 52)
Juventus – Torino 2-0 (Gatti 47, Milik 62)
Genoa – Milan 0-1 (Pulišić 87)
Nedjelja:
Monza – Salernitana 3-0 (Colpani 9, Vignato 18, Pessina 82-11m)
Lazio – Atalanta 3-2 (De Ketelaere 5-ag, Castellanos 11, Vecino 83 / Ederson 33, Kolašinac 63)
Frosinone – Verona 2-1 (Reinier 45+1, Soule 66 / Đurić 90+4)
Cagliari – Roma 1-4 (Nandez 87-11m / Aouar 19, Lukaku 20, 59, Belotti 51)
Napoli – Fiorentina 1-3 (Osimhen 45+5-11m / Brekalo 7, Bonaventura 63, Gonzalez 90+3)