Šef sudaca potvrdio da je Hajduk oštećen! “Bio je penal, suci će dobiti negativnu ocjenu”

11.12.2010., Zagreb - Hrvatski Telekom Prva liga, 19. kolo, NK Lokomotiva - HNK Hajduk.

Marko Prpic/PIXSELL

Lokomotiva i Hajduk odigrali su još jednu pogocima bogatu utakmicu, ali tih 3:3 zasjenila je situacija s kraja utakmice – igranje rukom Branimira Cipetića i VAR provjera koja je to odlučila ignorirati.

Sudac Tihomir Pejin prepustio je odluku VAR sobu, u kojoj je bio Zdenko Lovrić, a on se odlučio ignorirati činjenicu da je Cipetić rukom udario loptu prema nozi Stipe Biuka i na taj način mu poremetio ravnotežu. Da je pogriješio, potvrdio je predsjednik Komisije nogometnih sudaca Bruno Marić.

“Da, bio je jedanaesterac, suci su pogriješili”, izjavio je kratko i jasno za 24sata Marić i dodao: “Pogriješili su, morali su ga pozvati da zajedno procijene situaciju. Jer, ponavljam, jedanaesterac je bio. Dobit će negativnu ocjenu.

Podsjećamo, u drugoj utakmici programa 19. kola HT Prve lige Lokomotiva i Hajduk su odigrali neriješenih 3-3 (1-1) u nevjerojatno uzbudljivom okršaju, čiji je heroj domaći vratar Krševan Santini.

Hajdukovi igrači dvaput su matirali vlastite vratare, prvo je za 1-0 Lokomotive u 11. minuti zabio Josip Elez, a konačnih 3-3 u 86. postavio Nikola Katić. Jedini Lokomotivin strijelac danas je bio Mateo Marić koji je u 63. minuti prekrasno pogodio za 2-1 domaćina. Za Hajduk su strijelci bili Marko Livaja u 33. te Jan Mlakar u 76. i 80. minuti za privremeni preokret.

Spornom će ostati situacija iz posljednjih sekundi dvoboja kada su suci odlučili da događaji u šesnaestercu domaćina nisu imali dovoljno elemenata za najstrožu kaznu.

Šest pogodaka u remiju ‘Lokosa’ i Hajduka, gosti dvaput matirali vlastite vratare, suci u posljednjim sekundama odlučili nedosuditi penal za ‘Bile’

OZNAKE: Hajduk, lokomotiva, nhapp