San Antonio drugi puta u tri dana pobijedio Phoenix, Victor Wembanyama briljirao

Nov 2, 2023; Phoenix, Arizona, USA; San Antonio Spurs center Victor Wembanyama (1) drives to the basket against Phoenix Suns forward Kevin Durant (35) in the second half at Footprint Center. Mandatory Credit: Mark J. Rebilas-USA TODAY Sports Photo: Mark J. Rebilas/REUTERS

Mark J. Rebilas/REUTERS

Sve najbolje što se od Victora Wembanyame pred njegovu prvu NBA sezonu očekivalo, već se počelo događati. U četvrtak navečer 224 cm visoki Francuz briljirao je u pobjedi 132-121 San Antonija nad Phoenixom, zabio je 38 koševa (12/23 za dva, 3/6 za tri) i uzeo deset skokova, nakon pet utakmica u kojima su Spursi na omjeru 3-2 na prosjecima je od 20.6 koševa i osam asistencija. Usput, Spursima je ovo druga uzastopna pobjeda Spursa nad Sunsima, s 115-114 pobijedili su ih i samo dva dana ranije, također u Phoenixu.

San Antonio je imao vodstvo 55-28 nakon četiri minute druge četvrtine a Sunsi su najviše zahvaljujući Devinu Bookeru (31 koš, šut 10/19, devet skokova, 13 asistencija) sredinom zadnjeg perioda izjednačili na 116-116. Tada se opet pojavio Wembanyama, do kraja je zabio deset koševa za pobjedu San Antonija u kojoj je još pet igrača Spursa bilo na 10+ koševa, najviše Zach Collins s 17 (7/10). Za Sunse Kevin Durant je imao 28 koševa (10/15) a Jusuf Nurkić je igrao 18 minuta i upisao sedam koševa (2/5) i tri skoka.