Salzburg pobjedom u Linzu napravio korak prema tituli, Marin Ljubičić već sedam utakmica bez gola

RB Salzburg je u 29. kolu austrijske Bundeslige u gostima s 1-0 pobijedio LASK i u Meistergruppe, možemo to prevesti kao Liga za prvaka, zadržao tri boda prednosti (42-39) ispred Sturma kojeg će dočekati u svojoj Red Bull Areni sljedeće nedjelje. Slovenac Benjamin Šeško (19), koji na ljeto za 24 milijuna eura prelazi u bratski Leipzig, u 64. je minuti zabio za pobjedu koja je 13. gostujuća ovosezonska za RB Salzburg. To je ujedno austrijski rekord, niti jedan klub u povijesti austrijske Bundeslige nije imao toliko pobjeda na strani. Šeško je s 15 golova, i tri asistencije, četvrti strijelac Bundeslige, vodeći je Guido Burgstaller iz bečkog Rapida s 19 golova, dva manje ima Haris Tabaković, 28-godišnji napadač bečke Austrije, rođen u Švicarskoj s obiteljskim korijenima u BiH.

LASK je s 31 bodom ostao treći a ostat će treći i do kraja jer ima devet bodova više od bečke Austrije koja stoji na četvrtom mjestu. Trener LASK-a Dietmar Kühbauer dao je protiv Salzburga tek sedam minuta Marinu Ljubičiću, bivši igrač Hajduka ovog je proljeća daleko od jesenske forme pa mu je i minutaža značajno opala. Nakon devet golova iz jesenskog dijela sezone, u 11 bundesligaških i dvije kup utakmice proljetnog dijela Ljubičić je zabio tek dva gola, trenutno je u nizu od sedam utakmica bez gola, pa Kühbauer sve češće u prvih 11 na mjesto napadača stavlja Ibrahima Mustaphu, Ganca kojeg je LASK zimus kupio od Crvene zvezde za 500 tisuća eura a do sada je u 12 ligaških utakmica upisao po tri gola i asistencije.