S EGALOM U MUNCHEN Harry Kane opet zabio Topnicima, Englezi ljuti na suca

Arsenal's Kai Havertz, up, and Bayern's Harry Kane, right, challenge for the ball during the Champions League quarter final first leg soccer match between Arsenal and Bayern Munich at the Emirates Stadium, London, Tuesday, April 9, 2024. (AP Photo/Frank Augstein)

(AP Photo/Frank Augstein

Arsenal i Bayern na uzvrat u Munchen idu potpuno poravnati, na Emiratesu na kojem zbog kazne nije bilo njemačkih navijača završilo je 2-2. Bila je to odlična, dinamična utakmica u koju je Arsenal ušao aktivnije i agresivnije i u 12. minuti poveo, Bukayo Saka je primio loptu u 16 metara, iskoristio pasivnost Erica Diera koji ga nije napao i lijevom nogom zabio u suprotni kut Manuela Neuera. Bayern je izjednačio već šest minuta kasnije, bivši igrač druge momčadi zagrebačkog Dinama Gabriel u zadnjoj je liniji pogriješio, do lopte je došao Leroy Sane koji je odmah gurnuo naprijed do Leona Goretzke koji još bolje u prostor dodaje za Sergea Gnabryja a bivši igrač Arsenala zabija za 1-1.

Harry Kane je svojoj najdražoj „mušteriji“ zabio u 32. minuti, svoj 15. gol Arsenalu zabio je iz kaznenog udarca nakon što je Leroy Sane s loptom pretrčao skoro 40 metara, pritom prošao tri domaća igrača dok ga William Saliba nije srušio u 16 metara.

Mikel Arteta je u 66. minuti umjesto Jorginha i Martinellija uveo Gabriela Jesusa i Lea Trossarda a baš su njih dvojica kreirali izjednačenje, Brazilac je „povaljao“ Diera i dodao Belgijcu koji je iz prve zabio za izjednačenje. Umalo je i za Bayern zabio igrač ušao s klupe, međutim Kingsley Koman koji je zamijenio Sanea je u 90. minuti pogodio stativu. Na kraju je, doslovno u zadnjim sekundama, na terenu proključalo, Englezi su tražili kazneni udarac zbog duela u kojem je Neuer srušio Saku, međutim švedski sudac Glenn Nyberg tu nije vidio materijal za penal.