Rossoneri na San Siru bolji od Dinama

14.09.2022., stadion San Siro, Milano - UEFA Liga prvaka, 2. kolo, skupina E, AC Milan - GNK Dinamo. Photo: Matija Habljak/PIXSELL

Matija Habljak / Pixsell

Dinamo je nakon pobjede nad Chelseaom u 2. kolu Lige prvaka poražen od Milana. Rossoneri su na San Siru bili bolji od Plavih rezultatom 3:1 (1:0). Za crveno-crne su se u strijelce upisali Giroud iz kaznenog udarca, Saelemaekers te Pobega, a nadu gostima je nakratko vratio Oršić nakon odlične suradnje s Petkovićem.

Ključan period dvoboja dogodio se koncem prvog i početkom drugog poluvremena kada su Plavi primili dva pogotka. Dinamo je tako zabilježio tek drugi poraz otkada ga je koncem travnja ove godine ponovno preuzeo Ante Čačić.

U drugom susretu skupine E večeras se u Londonu sastaju Chelsea i Red Bull Salzburg, a Plavim novi ispit u najprestižnijem klupskom natjecanju imaju imaju početkom listopada kada gostuju u Austriji.

Domaćin je od početka susreta imao terensku inicijativu, a u 5. minuti je nakon ubačaja s desne strane glavom s deset metara pucao Tonali, a lopta je proletjela visoko iznad gola Dinama. Tri minute kasnije s ruba šesnaesterca je pucao Giroud, ali s istim učinkom.

U 20 minuti Tonali je nakon pogreške Ljubičića dugim dodavanjem proigrao Leaa koji se sjurio po desnoj strani napada, ali u posljednji trenutak je odlično uklizao Moharrami te je izbio loptu u korner.

Dobru priliku Plavi su kreirali u 28. minuti kada je Oršić uposlio Moharramija koji se oslobodio Hernadeza, a njegov udarac od bloka završava pored gola.

Četiri minute kasnije Livaković je sigurno obranio pokušaj glavom kojeg je s desetak metara poslije ubačaja Hernandeza uputio Giroud.

Dobru šansu je u 33. minuti propustio realizirati Leao koji je s vrha peterca iskosa lijevom nogom pucao pored vrata nakon ubačaja Diaza.

Dinamo uzvraća u 35. minuti nakon prepoznatljive akcije Oršića koji s vrha šesnaesterca iskosa šalje loptu malo pored suprotne stative.

Giroud je u akciji i u 40. minuti kada se izborio za udarac s desetak metara, ali u njegovom pokušaju nije bilo dovoljno snage da ozbiljnije ugrozi gol Dinama.

Rossoneri su u 43. minuti dobili priliku povesti iz kaznenog udarca nakon što je sudac Gil kontakt Šutala i Leaa ocijenio dovoljnim da pokaže na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo Giroud koji je loptu poslao u jednu, a Livakovića u drugu stranu.

14.09.2022., stadion San Siro, Milano – UEFA Liga prvaka, 2. kolo, skupina E, AC Milan – GNK Dinamo. Photo: Matija Habljak/PIXSELL

Start drugog poluvremena bio je za poželjeti igračima Milana. Leao je probio po lijevoj strani nakon čega je uputio centaršut na vrh peterca, a tamo je natrčao Saelemaekers te je glavom zakucao loptu pod gredu.

Dinamo se u igru vraća u 56. minuti kada je ponovno na sceni bila fantastična suradnja Petkovića i Oršića. Prvi je pored četiri igrača Milana uputio odličnu asistenciju nakon čega je napadač Dinama izvrsno poslao loptu pored nemoćnog Maignana.

Pitanje pobjednika je riješeno u 76. minuti kada je Pobega odigrao dupli pas s Hernandezom nakon čega je sa sedam metara uz pomoć grede poslao loptu iza leđa Livakovića.

Leao je u 86. minuti još jednom dobro ubacio s lijeve strane, no Dest na drugoj stativi glavom s pet metara šalje loptu iznad prečke. Bilo je to posljednje uzbuđenje na utakmici.