RIJEKA: ‘MI SMO PRVI!’ Koliko si moćan kad imaš Marka Pjacu da uđe i lagano riješi utakmicu

RIJEKA – GORICA 3:0 Rijeka je bila bolja, Gorica sporadično opasna, ali jedan se sport igrao do 53. minute, a neka posve druga igra gledala kad je na travnjak zakoračio velemajstor. Marko Pjaca je ušao i promijenio sve

Labrović više od tisuću minuta nije primio gol iz igre. Dinamo nije dugo bio na prvom mjestu. Riječki odgovor bio je kratak i jasan. Tri gola, tri boda i tri riječi: ‘MI smo prvi’!

Rijeka je momčad koja ne igra uvijek dobro, ali uvijek nađe način da nekako pobijedi. U hladnu nedjeljnu večer taj je način bio jako jednostavan: uvedeš Marka Pjacu s klupe.

A znaš koliko si moćan kad TAKVOG igrača imaš na klupi.

POGLEDAJTE VIDEO Atmosfera na Rujevici prije utakmice

Sopić je pri predstavljanju momčadi i trenera dobio najveći aplauz stadiona na kojem se skupilo 7.103 gledatelja, a utakmicu počeo bez Selahija (tri žuta) i Pjace (na klupi, iz predostrožnosti zbog koljena).

Njegov prijatelj Vidović nije mogao računati na ozlijeđene Tima Matavža i Merveila Ndockyta.

Rijeka je na svoju Rujevicu istrčala s Petrovičem umjesto Selahija i Jankovićem na lijevoj strani napada te duetom kreativaca FrukHodža.

Na ‘devetki‘, pomalo iznenađujuće, Jorge Obregon, a Marić i Ivanović na klupi.

KRAMA, POVEDI NAS Na terenu vuče cijelu momčad, s ograde vodi pjesmu cijelog stadiona

Franjo Ivanović s 12 je pogodaka u svim natjecanjima i dalje najbolji Ri-strijelac, ali treninzi Sopiću očiglednu sugeriraju kako je dečko u ovom trenutku (barem inicijalno) igrač – za klupu.

Gorica u očekivano zatvorenijoj varijanti s dva zadnja vezna (MrzljakSoldo) i u 4-2-3-1 formaciji svog trenera, a bivšeg Rijekinog napadača Rajka Vidovića.

PRVA L(J)IGA? ‘Istom rukom stišće krunicu i m..a’? Tužba za klevetu već se piše

Prije prvog zvižduka suca Matea Ercega, minutom šutnje odana je počast nedavno preminulom Lucianu Sušnju, Riječaninu, navijaču Rijeke i najvećem atletičaru kojeg je Hrvatska ikad imala.

A priprijetila je prva – Gorica. Nakon samo minutu i pol Soldo puca iskosa s lijeve strane: Labrović brani. Pet minuta kasnije Obregon, zdesna s goričkim stoperom na leđima ne može bolje nego – pored gola.

U 8′ opet opasna Gorica, Mitrović glavom na ubačaj Štigleca, ali: ravno u Labrovića. Veliki prigodu za domaće u 15′ ne koristi Janković, ima zicer, a puca – u blok.

Rijeka je preuzela igru u svoje ‘ruke’, dominirala, ali: u prazno. Nakon 18 minuta Fruk ima slobodnjak s 22 m, puca u živi zid. Ni minutu kasnije Hodža je u odličnoj situaciji: sam s desetak metara i – pored gola!

Onda u 22′ Fruk opet ima slobodnjak, na 20 metara: lopta ide koji cm pored lijeve Banićeve vratnice! Sedam minuta kasnije serija slobodnih udaraca za Rijeku se nastavlja.

Pašalić, na 18 metara, lagano zdesna, idealno za njegovu ljevicu no… ‘Vatreni‘ puca malo više od Frukovog udarca i jednako blizu, ali – s krive strane goričke vratnice.

Poluvrijeme… 0:0. Rijeka: veliki promet, nikakva zarada. Gorica: odlično organizirana, disciplinirana i s dovoljno sreće da u prvih 45 minuta nije naletjela na Rijeku s barem jednim posebno inspiriranim pojedincem.

Sopa‘ je na poluvremenu u svlačionici ostavio Niku Jankovića, a na teren poslao Franju Ivanovića, golgetera kojem je prirodno okruženje ‘devetka’, ali bez problema može i na lijevu ili desnu stranu napada.

I opet je počelo opasnošću pred Labrovićem i sjajnim čišćenjem Gode pred nebranjenim riječkim vratima. Pa je Sopić nakon samo devet minuta napravio još dvije promjene.

Umjesto manje-više nevidljivog Obregona ušao je Marić, a Hodžu je zamijenio – maestro Marko Pjaca. I riječka igra odmah je otišla na razinu više.

VEŠOVIĆ ZA NACIONAL: ‘Pokažite im da smo najjači, uzmite naslov, svima u inat! Rijeka je ljubav’

Četiri minute nakon što je ušao Pjaca šalje savršen centaršut slijeva, a Ivanović s nekih 6-7 metara u naletu puca glavom tako da: lopta ‘liže’ gornji rub grede, a navijači koji imaju kose istu čupaju od očaja.

U 61′ Maloča spašava Goricu izbijanjem lopte s gol-crte. Rijeka opasno stišće, Gorica opasno živi, Armada bakljadom nakratko prekida utakmicu koja je postala najmanje dvostruko zanimljivija nego u prvom dijelu.

OPET RASPRODANO Na terenu 11 ‘morskih pasa’. A na tribinama: 8 tisuća ‘Sopinih luđaka’

I onda je nastavljeno nogometno predavanje Marka Pjace. Driblinzi, namještanje prigoda, promjene ritma igre… A kad sve to nije prošlo onda je stvar riješio sam, na asistenciju Marca Pašalića i to – pogotkom glavom.

Golovi za 2:0 Mirka Marića te onaj za 3:0 Bruna Gode (šesti njegov ove sezone) bili su tek potvrda dominacije koja je postala neupitna, a onda i golovima i bodovima materijalizirana ulaskom velemajstora Pjace.

Zasluženo, 100 posto. Rijeka se 60a-k minuta mučila, ali Rijeka je puna i kvalitete i šampionskog garda.

Fenomenalna utrka za naslov prvaka Hrvatske u sezoni 2023/24 se nastavlja!