Remi Rijeke i Slaven Belupa u vrlo uzbudljivom okršaju na Rujevici

12.03.2021., stadion Rujevica, Rijeka - 25. kolo Hrvatski Telekom Prve HNL: HNK Rijeka - NK Slaven Belupo.

Nel Pavletic/PIXSELL

U prvoj utakmici programa 25. kola HT Prve lige Rijeka i Slaven Belupo su na kišom natopljenoj Rujevici odigrali neriješenih 1-1 (0-0). Ovim rezultatom ‘Bijeli’ su svoj niz produžili na sedam, a ‘Farmaceuti’ na šest ligaških utakmica bez pobjede.

U vrloj uzbudljivom okršaju domaće je u vodstvo pogotkom u 52. minuti doveo kapetan Franko Andrijašević, a konačnih 1-1 prvijencem u dresu Slaven Belupa u 75. minuti je postavio Damian van Bruggen.

Na kišom natopljenom travnjaku Rujevice, u izjednačenoj igri, prvi smo udarac vidjeli u 8. minuti kada se poslije gužve u protivničkom šesnaestercu na udarac s preko 25 metara odlučio Tomečak koji je poslao loptu visoko preko okvira Filipovićevih vrata.

Iako se polako stjecao dojam da Rijeka uspostavlja dominaciju na terenu, gosti uskoro uzvraćaju s nekoliko dobrih dolazaka, od kojih je najopasniji bio u 12. minuti kada se u gol prilici na dodavanje Lulića našao Knoll, no njegov neprecizni prizemni udarac s petnaest metara odličnom reakcijom brani Nevistić. Bio je ovo period kada su ‘Faramceuti’ ostali visoko postavljeni i doslovno nisu dozvoljavali ‘Bijelima’ da izađu iz svojih dvadesetak metara, no sve što su još uspjeli ‘isposlovati’ su dva blokirana udaraca Glavčića i Iličića u izglednim pozicijama za pogodak.

Tomićeva momčad uzvraća u 16. minuti kada je kvalitetnim dugim dodavanjem Lončar igrao za Menala koji je na petercu ispred Filipovića prvi na lopti, no ne uspijeva ju kvalitetno kontrolirati te je rezultat svega bio samo gol-aut.

Rijeka prvi put konkretno prijeti u 28. minuti kada se s dvadesetak metara na snažan udarac odlučio Lončar, Filipović je bio na razini zadatka i odbio loptu u korner iz kojeg je nastala opasna gužva u petercu gostiju, ali bez posljedica.

Filipović u 32. mirno brani i slabašan pokušaj Andrijaševića glavom sa sedam metara, a u istoj minuti na drugoj strani ponovno velika prilika za goste! Glavčić fantastično igra u šesnaesterac za Iličića koji glavom prebacuje Galešića i ide prema petercu, no 19-godišnji stoper domaćih uspijeva se vratiti i uklizavanjem u posljednji trenutak spriječava udarac protivnika!

Uskoro ponovno Rijeka preuzima inicijativu. U 38. Drmićev udarac s osamnaest metara mirno brani gostujući vratar, a minutu poslije na ubačaj Murića s lijeve strane napada na suprotnoj je Menalo, čiji je udarac glavom u prvi kut potpuno usporio natopljeni travnjak pa Filipović nije imao ni najmanjih problema pri hvatanju lopte.

Božić se u 44. minuti po oduzetoj lopti u svojoj polovici sjurio po desnoj strani sve do sedam metara unutar protivničkog šesnaesterca odakle izmoren upućuje neprecizan udarac van okvira Nevistićevih vrata.

U vrlo zanimlijvom poluvremenu, u kojem je Rijeka imala dominaciju, a Slaven Belupo konkretnije situacije za postizanje pogotka, mreže se tako nisu tresle.

Nastavak su bolje otvorili gosti, koji su uvodno dominirali posjedom, ali bez konkretnosti u posljednjoj trećini. Ipak, do rezultatske prednosti, iz prve kreirane opasnosti u drugom dijelu, stiže Rijeka.

Prvu opasnost nakon ubačaja Lončara s lijeve strane napada gosti su uspjeli kratko odbiti, no u nastavku je Murić desno s Godom jedan na jedan, krilni napadač domaćih fantastično preciznim ubačajem pronašao je Andrijaševića koji je na šest metara najviši u skoku i glavom prosljeđuje loptu u suprotni kut za 1-0 svoje momčadi! Kapetanu ‘Bijelih’ ovo je bio deveti ligaški pogodak u sezoni, ukupno 63. u 196. Prva HNL nastupu.

Nisu ‘Farmaceuti’ potonuli po primljenom pogotku, naprotiv. U 55. i 56. minuti imali su gosti dvije velike prilike, no prvo je Nevistić obranio snažan udarac Lulića desno iskosa s deset metara, a zatim je na ubačaj (danas zaista fantastičnog) Glavčića s lijeve strane Knoll s pet metara iz gol prilike poslao loptu pored prve vratnice!

Uspjela je uskoro Rijeka malo ‘primiriti’ goste u napadačkim akcijama, a u 65. minuti na suprotnoj strani Andrijašević nakon ubačaja Tomečaka ponovno dobiva skok u sredini, no ovaj put je loptu poslao daleko pored okvira vrata.

Minutu poslije ponovno Iličić prijeti, Tomečak mu je uspio u posljednji trenutak blokirati pokušaj iz okreta s deset metara.

‘Andrijaševićev glavomet’ svoj je nastavak dobio u 72. minuti kada je još jednom nakon ubačaja s desne strane napada najviši u skoku na petercu, taj njegov pokušaj otišao je malo iznad okvira vrata.

Stipićeva momčad do (prema prikazanom) zasluženog izjednačenja stiže poslije lijepe akcije u 75. minuti. Gamarra je ubacio s lijeve na suprotnu stranu za usamljenog Lulića koji mirno prima i igra prizemno povratno za van Bruggena, a on prizemnim udarcem po sredini vrata matira Nevistića za 1-1 i svoj prvijenac u 35. nastupu u svim natjecanjima za Slaven Belupo!

U 80. minuti su nam uslijedili zamalo neprecizni dalekometni pokušaji Andrijaševića na jednoj i Glavčića na drugoj strani terena, prvospomenuti je poslao loptu malo iznad grede, a potonji pored vratnice. Otvoreno se igralo na Rujevici. U 82. minuti Mudražija snažno poteže s osamnaest metara, Filipović odlično reagira i odbija u korner!

Otvoreno se igralo na Rujevici. U 82. minuti Mudražija snažno poteže s osamnaest metara, Filipović odlično reagira i odbija u korner! Do kraja susreta, tri minute sudačke nadoknade, se i dalje igralo otvoreno, ali ipak s dosta manje rizika u napadu i bez konkretnih prijetnji za vratare.

Prethodno obvezama u sljedećem kolu današnji suparnici sastat će se i za pet dana u Koprivnici kada će na Ivan Kušek Apaš stadionu odraditi zaostalu utakmicu programa 16. kola. U 26. kolu Rijeka je na Rujevici domaćin Varaždinu, dok će Slaven Belupo ugostiti Istru 1961.

Program 25. kola nastavlja se sutra okršajima Lokomotive i Istre 1961 u Zagrebu (15:00) te Gorice i Hajduka u Velikoj Gorici (17:05).