Real porazio Atletico i povećao vodstvo na ljestvici

epa08185390 Real Madrid's Luka Modric (R) vies for the ball with Atletico Madrid's Saul Niguez (L) during the Spanish LaLiga soccer match between Real Madrid and Atletico Madrid at Santiago Bernabeu Stadium in Madrid, Spain, 01 February 2020.  EPA/Rodrigo Jimenez

EPA/Rodrigo Jimenez

U gradskom derbiju 22. kola Primere Real je na Bernabeu porazio Atletico s 1-0 i povećao vodstvo na ljestvici.

Pobjednički gol u 56. minuti postigao je Karem Benzema na dodavanje Mendya, a taj gol je “Kraljevskom klubu” donio prvu domaću pobjedu nad Atleticom nakon čak osam godina. Cijelu utakmicu je za Real odigrao Luka Modrić, kao i povratnik Šime Vrsaljko kod gostiju.

Momčad Zinedinea Zidanea vodi na prvenstvenoj ljestvici s 49 bodova, šest više od Barcelone, koja ima utakmicu manje. Petoplasirani Atletica ima 36 bodova, a momčad Diega Simeonea je u velikoj krizi jer je već petu utakmicu zaredom bez pobjede, uz samo jedan postignuti pogodak u ispadanju iz Kupa protiv trećeligaša Leonese.

Bila je to pomalo neuobičajen sraz Reala i Atletica jer je prvi žuti karton pokazan tek u 69. minuti.

OZNAKE: real, atletico