Real Madrid slavio nakon povijesna četiri produžetka, Hezonja zabio 31 koš

epa11059549 Real Madrid's Mario Hezonja (R) in action against Efes' Darius Thompson (L) during the Euroleague basketball match between Real Madrid and Anadolu Efes, in Madrid, Spain, 05 January 2024.  EPA/Javier Lizon

EPA/Javier Lizon

Nevjerojatnu utakmicu odigrali su košarkaši Real Madrida i Anadolu Efesa u susretu 19. kola Eurolige. Nakon velike drame i čak četiri produžetka Real je slavio sa 130-126.

Fantastičnu utakmicu odigrali su košarkaši Real Madrida i Anadolu Efesa. Na koncu nakon velike drame i čak četiri produžetka slavio je “Kraljevski klub”, a još jednu fantastičnu partiju odigrao je hrvatski košarkaš Mario Hezonja koji je za 50 minuta na parketu zabio 31 koš, uz 12 skokova. Sjajan je bio i Džanan Musa sa 40 koševa i osam asistencija.

Prvi put u povijesti Eurolige igrala su se četiri produžetka, a bila je to i utakmica s najviše koševa u Euroligi. Samo su se produžeci igrali više od 60 minuta.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu, poveo je 10-5 i do kraja četvrtine nije ispuštao prednost koja je nakon prvih 10 minuta iznosila 25-18. Gosti su u drugoj dionici u nekoliko navrata izjednačili, ali je Real imao +2 na poluvremenu (38-36). U trećoj dionici turski sastav je odigrao sjajno i poveo je sa 10 razlike (53-43), no Real je uzvratio serijom 10-0 izjednačivši rezultat, a do kraja četvrtine i poveo sa 64-61.

U posljednjem periodu gosti ponovo dolaze do prednosti i Efes je tri minute prije kraja imao pet razlike (79-74). No, Real je na krilima Muse izjednačio na 79-79. Shane Larkin je s dva bacanja 37 sekundi prije kraja doveo goste do +2, da bi Musa uzvratio s dva bacanja za 81-81 i produžetak.

U prvom “overtimeu” je Real poveo sa četiri razlike (88-84), a 18 sekundi prije kraja je imao 91-89, no Larkin je s linije slobodnih bacanja osam sekundi prije kraja izjednačio.

U drugom nastavku bolje su krenuli gosti, poveli su pet razlike (96-91), a 2:18 prije kraja imali su, činilo se nedostižnih devet razlike (102-93). Real se nije predavao i sjajnom serijom uspio je izjednačiti, a koš za 102-102 sa zvukom sirene pogodio je Hezonja. Niti treći produžetak nije donio pobjednika. Gosti su 14 sekundi prije kraja imalo vodstvo 111-109, no Walter Tavares je izjednačio pet sekundi prije kraja.

Drama je napokon privedena kraju u četvrtom produžetku. Real je poveo 128-122 i više nije ispuštao prednost. Na koncu je završilo 130-126.

Musa je predvodio Real sa 40 koševa i 8 asistencija,. Hezonja je imao “double-double” 31 koš i 12 skokova, Facundo Campazuo je ubacio 25 koševa uz 11 asistencija, dok je Walter Tavares zabio 20 koševa uz 12 skokova. Na suprotnoj strani Shane Larkin je završio utakmicu sa 32 koša i devet asistencija, Darius Thompson je ubacio 21, Mike Daum 15, a Dan Oturu 14 koševa. Bila je to Realova 17. pobjeda uz dva poraza, dok je Efes na skoru 7-12.

U sjeni nevjerojatnog madridskog ogleda na programu je bilo još nekoliko utakmica.

Virtus iz Bologne je na gostovanju pobijedio berlinsku Albu sa 83-68 upisavši 14. pobjedu.

Talijanski sastav su do pobjede predvodili Bryant Dunston sa 12 koševa i šest skokova, te Tornike Shengelia sa 12 koševa, te po pet skokova i asistencija. Hrvatski košarkaš Ante Žižić, koji je prije pet dana stigao u Bolognu iz Efesa, je za 13 minuta ubacio sedam koševa uz dva skoka i asistenciju. Kod “fenjeraša” Albe najefikasniji su bili Matteo Spagnolo i Johannes Thiemann sa po 13 koševa.

Barcelona je u španjolskom okršaju porazila Baskoniju sa 89-85. Jan Vesely sa 23 koša i Jabari Parker sa 17 koševa, šest skokova i pet asistencija vukli su Barcu do 13. pobjede, dok je na suprotnoj strani najefikasniji bio Markus Howard sa 21 košem.

Empori Milan je pobijedio Bayern München sa 76-62, a u poraženim redovima je hrvatski košarkaš Danko Branković za tri minute na parketu zabio dva koša.

Real vodi sa 17 pobjeda i dva poraza, Virtus je na 14-5, a Barcelona kao treća ima 13 pobjeda i šest poraza.