Real Madrid demolirao Barcelonu u finalu Superkupa, Vinicius zabio hat-trick

Soccer Football - Spanish Super Cup - Final - Real Madrid v FC Barcelona - Al-Awwal Stadium, Riyadh, Saudi Arabia - January 14, 2024  Real Madrid's Vinicius Junior reacts REUTERS/Juan Medina Photo: JUAN MEDINA/REUTERS

JUAN MEDINA/REUTERS

Madridski Real je u finalu španjolskog Superkupa odigranom u saudijskom Rijadu s 4-1 pobijedio Barcelonu i tako po 13. put u klupskoj povijesti osvojio ovaj trofej.

U odnosu na polufinalne utakmice Real je zaigrao sa Luninom umjesto Kepe na golu i Kroosom umjesto Modrića, koji je u igru ušao u 80. minuti, dok je kod Barcelone Pedri ušao umjesto ozlijeđenog Raphinhe.

Xaviju se odluka da mu momčad igra sa zadnjom linijom na ili vrlo blizu centra odbila o glavu već u prvih deset minuta, i to dvaput: u sedmoj minuti nakon četiri dodavanja iz prve Bellingham je gurnuo sjajnu loptu u prostor za Viniciusa koji je u toj situaciji naravno bio neuhvatljiv, kao i tri minute kasnije kad je Barcelonina obrana izašla toliko visoko da je izgledalo kao da žele postaviti offside-zamku na polovici Reala. Carvajal je gurnuo izvrsnu loptu u prostor iza leđa Barceloninih igrača za Rodryga a on je lagano uposlio Viniciusa na drugoj stativi što je strijelac prvog gola pretvorio u 2-0.

Barcelona se donekle vratila u igru u 33. minuti nakon što je Lewandowski fenomenalno zabio iz voleja sa 16 metara, ali nada je njihovim navijačima trajala šest minuta, dok Vinicius nije zabio i treći gol, sada iz penala nakon što ga je Araujo srušio na visoku ubačenu loptu.

Nevolje po Barcelonu su se nastavile i u drugom dijelu, Xavijeva je momčad uobičajeno dominirala u posjedu ali nije bila opasna. Real je s druge strane bio prilično učinkovit, u 64. minuti Rodrygo je zabio na loptu koju mu je u pokušaju izbijanja dao Kounde a da El Classico, pa makar i ovaj saudijski, ne prođe bez crvenog kartona pobrinuo se Araujo koji je u 71. minuti dobio drugi žuti, opet za prekršaj na Viniciusu.