RB Leipzig uspješno krenuo u obranu naslova u Njemačkom kupu

epa10869871 RB Leipzig's Mohamed Simakan (R) celebrates after scoring the 1-0 lead during the UEFA Champions League group G soccer match between BSC Young Boys and RB Leipzig at the Wankdorf stadium, in Bern, Switzerland, 19 September 2023.  EPA/ALESSANDRO DELLA VALLE

EPA/ALESSANDRO DELLA VALLE

Branitelj naslova RB Leipzig je s dva pogotka slovenskog napadača Benjamina Šeška osigurao pobjedu od 3-2 kod drugoligaša Wehen Wiesbadena i proboj u drugi krug Njemačkog kupa.

Leipzig, koji idućeg tjedna ugošćuje Manchester City u Ligi prvaka, poveo je u sedmoj minuti nakon što je Emil Forsberg zabio u mrežu odbijenu loptu, a Šeško udvostručio prednost u 18. minuti iz blizine.

Ovaj 20-godišnji Slovenac, kojeg se često uspoređuje s igračem Manchester Cityja Erlingom Haalandom zbog njegove brzine i napadačke snage, povećao je na 3-1 u 70. minuti nakon što je bivši igrač Hajduka Ivan Prtajin u 41. minuti vratio je domaćine u susret s golom iz prve prigode na utakmici. Prtajin, koji je dvije sezone proveo i u drugoligašu Dugopolju, je ponovno zabio u 80. minuti, ali je Leipzig izdržao za pobjedu.

Saski klub osvojio je posljednja dva izdanja njemačkog kupa, a igrao je u posljednja tri finala.