Razigrana Rijeka uz dva gola Bogojevića nastavila pobjednički marš

17.02.2024., Rijeka - SuperSport HNK 23/24. stadion Rujevica. 23 kolo. HNK Rijeka - NK Lokomotiva Photo: Goran Kovacic/PIXSELL

Goran Kovacic / Pixsell

Uvjerljivim izdanjem Rijeka je u 23. kolu SuperSport HNL-a pred 7.693 gledatelja na Rujevici deklasirala Lokomotivu rezultatom 4:0 (2:0). Dvostruko strijelac za domaćina bio je Bruno Bogojević, a po pogodak su još upisali Veldin Hodža i Alen Grgić.

Izabranici Željka Sopića su tako upisali šest uzastopnu prvenstvenu pobjedu i 15. ukupnu kojom su uz odigranu utakmicu više prednost pred Hajdukom na vrhu ljestvice povećali na pet bodova razlike. U sljedećem kolu Rijeku očekuje derbi na Maksimiru u kojem će odmjeriti snage s Dinamom dok će Lokomotiva u Ulici pjesnika dočekati Osijek.

Prvu priliku na utakmici kreirali su domaćini u 8. minuti kada je nakon kombinacije Bogojevića i Fruka u šansi bio Pjaca čiji udarac s 12 metara brani Čavlina.

Minutu kasnije Rijeka dolazi u vodstvo. Po lijevoj strani napada su kombinirali Pjaca i Bogojević da bi potonji preciznim udarcem sa sedam metara iskosa pogodio suprotnu malu mrežicu. Bio je to njegov prvijenac u aktualnoj sezoni HNL-a.

U 23. minuti se lopta odbija do Fruka koji je atraktivno šutirao iz voleja s dvadesetak metara, a golman Lokomotive paradom odbija loptu koja je išla u njegov lijevi kut.

Rijeka je vodstvo povećala u 31. minuti novim zgoditkom Bogojevića koji je ovaj put iskoristio lošu obrambenu reakciju Krivaka te je s 15 metara loptu plasirao u suprotni kut.

Dvije minute kasnije Selahi je odlično uposlio Fruka koji je ostao sam na rubu šesnaesterca, no odgodio je svoj udarac što je obrani gostiju bilo dovoljno da ga blokiraju.

Dobru šansu je u 42. minuti imao i Pašalić čiji snažan udarac s desetak metara iskosa Čavlina uspijeva zaustaviti.

Jedinu šansu u prvom dijelu gosti su imali u sudačkoj nadoknadi kada je Žilinski ubacio s lijeve strane, a nakon loše reakcije Labrovića s 15 metara je glavom pucao Čop, no nije pogodio okvir gola.

Blizu gola domaćin je bio i u 66. minuti kada je pokušaj Pjace glavom u posljednji trenutak blokirao Fetai.

Novi gol u mreži Lokomotive vidjeli smo u 85. minuti nakon asistencije Pjace i preciznog udarca Hodže s dvadesetak metara koji je završio u donjem lijevom kutu.

Konačni rezultat je postavljen u 91. minuti. Nakon dubinskog proigravanja Bande obrani Lokomotive je pobjegao Grgić, stigao je do lopte prije Čavline nakon čega je sa 17 metara zatresao mrežu.

Kolo se nastavlja od 17:10 kada se na rasprodanoj Kranjčevićevoj susreću Rudeš i Hajduk.