screenshot

Iako je pobjeda Dinama nad Betisom u Sevilli iznenađenje, najveća priča UEFA-inih utakmica odigranih u četvrtak je ipak azerbajdžanski Qarabag koji je s 4-2 u sklopu Europa lige u gostima srušio Bragu. Doduše, četvrtoplasirana momčad portugalske Primeire se ni inače ne može pohvaliti sjajnom obranom, klasična su momčad koja puno zabija, ali puno i prima, međutim to ne umanjuje vrijednost pobjede momčadi koju Transfermarkt procjenjuje na 14.7 milijuna eura, za usporedbu – to je u rangu našeg Osijeka, i par milijuna više nego što TM procjenjuje Goricu.

Vjerojatno najzanimljiviji detalj utakmice dogodio se u situaciji koja je prethodila drugom golu gostiju a koja je pokazala kako igrač koji leži na podu iza živog zida može napraviti problem svom golu. U 54. minuti Qarabag je imao slobodni udarac na 17-18 metara od gola, vratar Brage postavio je pet igrača u živi zid i jednog iza u ležeću poziciju. Lopta iz slobodnog udarca zakačila je nekog u živom zidu i pala ispred vratara odakle ju je Abdellah Zoubir poslao u mrežu. Pomoćni sudac označio je zaleđe međutim VAR provjera je pokazala kako zaleđa nije bilo jer je zadnji igrač bio ovaj koji je ležao iza živog zida.

Zoubir je zabio i za  4-1, očito šokirani igrači Brage tek što su krenuli s centra nakon gola Juninha za 3-1 izgubili su loptu, Toral Bajramov povukao je kontru i idealno gurnuo u prostor za Francuza koji je za dlaku izbjegao zaleđe i mirno gurnuo loptu u mrežu za 4-1. Braga je do kraja iz kaznenog udarca u 89. minuti uspjela tek smanjiti na 4-2. Da ne bi bilo da smo preskočili prva dva gola, gosti su poveli također iz kaznenog udarca koje je u gol pretvorio crnogorski reprezentativni veznjak Marko Janković dok je za 1-1 nakon kornera u 44. minuti zabio Simon Banza, napadač iz DR Konga kojeg Transfermarkt procjenjuje na 12 milijuna eura, skoro kao cijelu momčad Qarabaga. Eto, ne igraju milijuni sa TM-a, igraju motivirani igrači.