Prva NL juniora: Mladost Ždralovi i Dugopolje do važna tri boda, Sesvete ostale “praznih ruku”

30.04.2022.,Split - Utakmica 25. kola HNL-a za juniore izmedju Hajduka i Dinama,

Ivo Cagalj/PIXSELL

Odigrano je preostalih šest susreta 18. kola Prve NL juniora. Uz slavlje Hajduka nad Rijekom još prošli tjedan i uvjerljiv trijumf Dinama protiv Inkera iz Zaprešića, Gorica je bila bolja od Rudeša dok su Lokomotiva i Osijek podijelili bodove. Ogled između Cibalije i Slaven Belupa je odgođen, a novi termin bit će poznat naknadno.

Mladost iz Ždralova bila je bolja od Šibenika 2:1, a sva tri pogotka postignuta su u prvom poluvremenu. Borna Kovač i Renato Crnoja zabili su za domaćina, a za goste precizan je bio Marko Babić.

Sesvete su bile blizu pozitivnog rezultata na gostovanju kod Varaždina, ali ipak nisu uspjele izdržati do kraja utakmice. Heroj Varaždinaca bio je Damir Posavec, koji je u drugoj minuti sudačke nadoknade matirao vratara gostiju Matea Žgelu za konačnih 1:0.

Dugopolje je bilo gost Medulina i Istre 1961. Jure Srzić i njegovi igrači su sa 2:1 svladali Puljane, koje vodi Igor Bubnjić. Domaći sastav je preko Davida Rajica u 12. minuti došao u vodstvo od 1:0. Četiri minute kasnije Marat Žlibanović je autogolom donio izjednačenje, a za preokret i pobjedu Dugopolja pogodio je Nino Zebić u 53. minuti.

Rezultati 18. kola Prve NL juniora: Hajduk – Rijeka 3:1 (Antunović 25, Vrcić 40, Skoko 57/Burčul 70), Mladost Ždralovi – Šibenik 2:1 (Kovač 17, Crnoja 32/Babić 41), Rudeš – Gorica 1:3 (Vukmanović 61/Skrbin 56, Vrdoljak 58, Brlek 86), Varaždin – Sesvete 1:0 (Posavec 90+2), Dinamo – Inker Zaprešić 5:0 (Ruškovački 25, Šakota 39, 70, Tabak 73, Kanižaj 84), Lokomotiva – Osijek 1:1 (Borovičkič 62/Lugarić 39), Istra 1961 – Dugopolje 1:2 (Rajic 12/Žlibanović 16 – ag, Zebić 53), Cibalia – Slaven Belupo (odgođeno).