PRIMERA: SHOW SUAREZA I MESSIJA Barcelona slavila protiv Betisa 6:2

EPA/TONI ALBIR

Aktualni španjolski prvaci novu su sezonu otvorili na najbolji mogući način – na svom Nou Campu svladali su Real Betis sa 6:2.

Briljirali su Luis Suarez sa tri gola i Leo Messi sa dva gola i jednom asistencijom. Barcelona je u vodstvo došla već u šestoj minuti – na asistenciju Jordija Albe pogađa Arda Turan. Betis je izjednačio u 21. minuti preko Rubena Castra, ali do kraja poluvremena Barcelona odlazi na 3:1.

Sergi Roberto je prvo asistira Messiju u 37., a potom i Suarezu u 42. minuti. U drugom su poluvremenu aktualni prvaci nastavili u ‘istom tonu’ – Suarez u 56. pogađa na asistenciju Messija, a Argentinac samo minutu kasnije postavlja 5:1, iskoristivši dodavanje Turana. Suarez je u 82. minuti postigao svoj treći pogodak, a konačnih 6:2 postavlja Castro u 84. minuti.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je cijelu utakmicu za Barcelonu, imao čak 99 dodavanja (87% uspješnih), od čega su dva bila ključna. Uputio je i pet centaršuteva te šest dugih lopti. Dva je puta pucao prema vratima Betisa, a jedan je njegov udarac orišao u okvir vrata.