PRIMERA Real slavio uz hat-trick Ronalda, Kovačić odigrao cijelu utakmicu

EPA/ADRIAN RUIS DEL HIERRO

Nogometaši Real Madrida slavili su u subotu protiv Alavesa sa 4:1, uz hat-trick Cristiana Ronalda.

U vodstvo je došao Alaves već u sedmoj minuti susretapreko Deyversona. Ipak, Real radi preokret već u prvom poluvremenu. Cristiano Ronaldo prvo je izjednačio iz peala u 17. minuti, a onda je povisio na 2:1 u 33. minuti.

Ronaldo je mogao postići još jedan pogodak s bijele točke, ali njegov je udarac u 79. minuti obranio vratar Alavesa. Alvaro Morata lijepim lobom povisuje na 3:1 i 84., a Ronaldo ipak postiže treći pogodak u 88. minuti susreta.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić odigrao je svih 90 minuta za Real, te je pokrenuo akciju za posljednji pogodak Reala. Luka Modrić zbog ozljede je propustio i ovaj susret.

Sevilla je ranije remizirala s Gijonom. Danas još igraju Atletico Madrid i Malaga te Barcelona i Granada.