PRIMERA Real slavio protiv Sociedada, Malaga bolja od Levantea

EPA/Fernando Alvarado

U prvim utakmicama 17. kola španjolske Primere, nogometaši Real Madrida slavili su kod kuće protiv Real Sociedada sa 3:1, dok je Malaga u gostima svladala Levante sa 1:0.

Na Santiago Bernabeuu domaćini su došli u vodstvo u 42. minuti preko Cristiana Ronalda, pogodio je s bijele točke. Mogao se u strijelce upisati i ranije, ali u 24. minuti neprecizno je pucao, također s bijele točke. Sociedad je izjednačio u 49. minuti preko Brume. Ipak, utakmicu riješava Ronaldo svojim drugim pogotkom u 68. minuti. Asistirao mu je Marcelo. ‘Točku na i’ stavio je Lucas Vazquez Iglesias četiri minute prije kraja susreta.

Luka Modrić na travnjaku je bio do 88. minute, kada ga je zamijenio Casemiro, a Mateo Kovačić ušao je u 59. minuti umjesto Jamesa Rodrigueza.

Malaga je pogotkom Dude u 79. minuti slavila u utakmici sa čak 12 žutih kartona. Duje Čop iz igre je izašao u 73. minuti, a zamijenio ga je upravo strijelac pobjedničkog pogotka Duda.

Real je sada, barem nakratko, preuzeo vrh Primere sa 36 bodova, sa utakmicom više od Atletica i dvije utakmice više od Barcelone, koji imaju po 35 bodova. Sociedad je 14. sa 16 bodova, Malaga 11. sa 20, dok je Levante posljednji sa samo 11 osvojenih bodova iz 17 utakmica.