PRIMERA Atletico se slavljem kod Celte vratio na vrh tablice

EPA/Salvador Sas

Pobjedom protiv Celte 2:0 nogometaši Atletico Madrida zasjeli su na prvo mjesto španjolske lige sa 44 boda, dva više od Barcelona koja ima utakmicu manje. Celta je ostala na petom mjestu sa 31 bodom.

Atletico je poveo u 49. minuti preko Antoinea Griezmanna na asistenciju Luciana Vietta, a konačan rezultat postavio je Yannick Carrasco deset minuta prije kraja susreta.

Iako je posjed lopte bio a strani Celte (55%:45%), Atletico je bio opasniji u napadima. Ukupno su uputili deset udaraca prema golu Sergija Alvareza, od kojih su tri otišla u okvir gola. Celta je vratim Jana Oblaka zaprijetila šest puta, samo jedan udarac otišao je u okvir vrata.