Primera: Atletico Madrid korak bliže naslovu prvaka

epa09195213 Atletico's winger Yannick Ferreira-Carrasco celebrates after scoring the 1-0 lead during the Spanish LaLiga soccer match between Atletico de Madrid and Real Sociedad at Wanda Metropolitano stadium in Madrid, Spain, 12 May 2021.  EPA/JuanJo Martin

EPA/JuanJo Martin

Atletico Madrid napravio je još jedan korak prema osvajanju naslova nogometnog prvaka Španjolske pobjedom 2:1 (2:0) protiv Real Sociedada izborenom u srijedu na stadionu Wanda Metropolitano u španjolskoj prijestolnici.

Vodeći pogodak za momčad Diega Simeonea postigao je belgijski napadač Yannick Carrasco u 16. minuti. Angel Correa je udvostručio prednost domaće momčadi u 28. minuti. Real Socidead je do kraja dvoboja uspio samo ublažiti poraz pogotkom Igora Zubeldije u 83. minuti.

Dva kola prije kraja Atletico ima četiri boda prednosti pred Barcelonom, dok Real Madrid zaostaje za pet bodova, ali ima i utakmicu manje. Unatoč večerašnjoj pobjedi (1:0) nad Valencijom, Sevilla je ispala iz utrke za trofej, jer se matematički može samo izjednačiti s Atleticom koji je bolji u međusobnim dvobojima.

Real Sociedad je peti s 56 bodova i u posljednja dva kola mora braniti poziciju koja vodi u Europsku ligu.

Nogometaši Huesce ostvarili su važnu pobjedu svladavši na svom terenu Athletic Bilbao s minimalnih 1:0, čime su se privremeno izvukli iz zone ispadanja iz La Lige.

Pogotkom Ramireza u 61. minuti Huesca je došla do sedme ovosezonske pobjede i s 33 boda skočila na 17. mjesto, s dva boda više i utakmicom više od Valladolida koji će u četvrtak ugostiti Villarreal.

Elche je predzadnji s 30 bodova, a Eibar je na začelju s 29, ali i utakmicom manje.

Četvrtu uzastopnu prvenstvenu pobjedu u srijedu je ostvarila Celta Vigo zahvaljujući pogotku Nolita iz 24. minute kojom je svladan Getafe. Celta je s 50 bodova na osmom mjestu i samo ju dva boda dijele od plasmana u europska natjecanja za sljedeću sezonu.

Sevilla je na svom stadionu svladala Valenciju s minimalnih 1:0 (0-0). Pobjednički pogodak za Sevillu postigao je En Nesyri u 66. minuti, a Ivan Rakitić je odigrao posljednjih deset minuta za Andalužane.

Španjolska – 36. kolo
Sevila – Valencia 1-0 (En Nesyri 66)
Celta V. – Getafe 1-0 (Nolito 24)
Huesca – Athletic 1-0 (Ramirez 61)
Atletico M. – Real S. 2-1 (Carrasco 16, Correa 28 / Zubeldia 83)

Valladolid – Villarreal (čet, 19.00)
Eibar – Betis (čet, 20.00)
Granada – Real M. (čet, 22.00)

Odigrano u utorak:
Levante – Barcelona 3-3 (Melero 57, Morales 59, Leon 83 / Messi 25, Pedri 34, Dembele 64)
Elche – Alaves 0-2 (Joselu 40, Rioja 54)
Osasuna – Cadiz 3-2 (Budimir 38, 75, Torres 86-11m / Šaponjić 49-11m, Perea 90+1)