PREMIERLIGA West Ham slavio s igračem više, Bilić u problemima zbog ozljeda

EPA/WILL OLIVER

U nedjelju je kompletirano drugo kolo engleske Premierlige, uz pobjede Middlesbrougha i West Hama.

Middlesbrough je u gostima kod Sunderlanda slavio sa 2:1. U vodstvo su došli preko Stuanija u 13. minuti susreta. Isti je igrač pogodio za 2:0 u 45. minuti. U drugom poluvremenu Sunderland je uspio tek ublažiti poraz preko van Aanholta u 71. minuti.

West Ham Slavena Bilića upisao je prvu ovosezonsku pobjedu na svom novom stadionu protiv Bournemoutha. Gosti su ostali s igračem manje u 77. minuti, kada je drugi žuti zbog prekršaja zaradio Harry Arter. Osam minuta kasnije Michail Antonio postiže jedini pogodak na utakmici.

West Ham prilično muče ozljede. Napadač Andy Carroll ozlijedio se tijekom prve utakmice playoffa Europa lige protiv rumunjskog prvaka Astre, a na travnjacima ga neće biti između 4 i 6 tjedana. Ranije prošlog tjedna Biliću se ozlijedio i najskuplji igrač Andre Ayew, koji je došao u ljetnom prijelaznom roku za 20 milijuna funti. Zbog ozljede bedra morat će pauzirati čak četiri mjeseca.

Biliću su ozlijeđeni i Aaron Cresswell, Sofiane Feghouli i Manuel Lanzini, a najbolji igrač Dimitri Payet još uvijek ulazi u formu, nakon produženog odmora kojeg je dobio nakon Europskog prvenstva u Francuskoj.