Premier liga: Uvjerljivih 4-1 Arsenala u Leedsu

epa09644182 Arsenal's Emile Smith Rowe (C) celebrates with teammates after scoring the 2-0 lead during the English Premier League soccer match between Arsenal FC and West Ham United in London, Britain, 15 December 2021.  EPA/Neil Hall EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

EPA/Neil Hall

U subotu je odigrana samo jedna utakmica 18. kola engleske Premier lige. Nogometaši Arsenala su u gostima kod Leedsa bili uvjerljivi te su slavili 4-1.

Utakmica je riješena u prvih 45 minuta nakon kojih je Arsenal vodio 3-0. Nezaustavljiv je za domaćina bio 20-godišnji Brazilac Gabriel Martinelli koji je postigao uvodna dva gola na susretu (u 16. i 28. minuti), a dobru predstavu Arsenala u prvom dijelu zaokružio je Saka golom u 42. minuti za 3-0.

U nastavku susreta Leeds nije uspio napraviti ništa posebno što bi zaprijetilo Arsenalu. Domaćin je smanjio golom Raphinhe iz jedanaesterca, ali su gosti svemu dodali novi gol za konačnih 4-1 (Smith Rowe u 84. minuti).

Arsenal je dobio treću prvenstvenu utakmicu u nizu (9-1 razlika pogodaka u ta tri dvoboja). Leeds je, pak, upisao treći prvenstveni poraz u nizu, ali treba reći kako je imao vrlo težak raspored u posljednje vrijeme (gubio je redom od Chelseaja, Manchester Cityja i sada Arsenala).

Arsenal se učvrstio na četvrtom mjestu, ali ima i više odigranih utakmica od svih konkurenata. Leeds je i dalje blizu opasne zone ispadanja, na 16. mjestu.

Podsjetimo kako je zbog proboja COVID-19 u svlačionice pojedinih engleskih prvoligaša odgođeno čak pet subotnjih susreta. U pitanju su susreti Aston Villa – Burnley, Manchester United – Brighton, Southampton – Brentford, Watford – Crystal Palace i West Ham – Norwich.

Kako sada stvari stoje u nedjelju bi se trebale odigrati tri utakmice ovog kola. Raspored je sljedeći: Newcastle – Manchester City (15 sati), Wolverhampton – Chelsea (15 sati) i Tottenham – Liverpool (17:30 sati).

Odgođena je jedna nedjeljna utakmica, ogled Evertona i Leicestera.

Premier liga, 18. kolo:

Leeds – Arsenal 1-4 (Raphinha 75-11m / Martinelli 16, 28, Saka 42, Smith Rowe 84)

1.  Man. City        17  13  2   2  40-9    41
2.  Liverpool        17  12  4   1  48-13   40
3.  Chelsea          17  11  4   2  39-12   37
4.  Arsenal          18  10  2   6  27-23   32
5.  West Ham         17   8  4   5  28-21   28
6.  Man. Utd         16   8  3   5  26-24   27
7.  Tottenham        14   8  1   5  16-17   25
8.  Wolverhampton    17   7  3   7  13-14   24