Premier liga: Uvjerljivi Manchester City, gol i četiri asistencije Dokua

epa10931291 Jeremy Doku of Manchester City (L) in action against Pascal Gross of Brighton (R) during the English Premier League match between Manchester City and Brighton & Hove Albion in Manchester, Britain, 21 October 2023.  EPA/ADAM VAUGHAN No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos, 'live' services' or as NFTs. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

Nogometaši Manchester Cityja lako su i uvjerljivo ostvarili novu pobjedu u engleskog Premier ligi, na svom su Etihadu u 11. kolu svladali Bournemouth 6-1.

Igrač utakmice bio je belgijski nogometaš Jeremy Doku koji je postigao prvi pogodak na susretu u 30. minuti nakon čega su uslijedila tri njegove asistencije. Dodavao je Bernardu Silvi u 33., Akanjiju u 37. i Fodenu u 64. minuti za velikih 4-0.

Do kraja je počasni gol za goste dao Sinisterra, kao što je Doku još jednom asistirao, a za domaćina zabijali drugi put Bernardo Silva i Ake. Privremeno je Manchester City ponovno zasjeo na vrh ljestvice.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić odigrao je cijelu utakmicu za City uz jednu dobru šansu u drugom dijelu kada je pucao iznad grede. Joško Gvardiol nije za domaćina ulazio u igru.

Dramatična je bila utakmica Brentforda i West Hama u kojoj je domaćin slavio s 3-2. Poveo je Brentford golom Maupayja u 11. minuti, ali vrlo brzo je West Ham okrenuo rezultat na svoju stranu. Kudus je izjednačio u 19., a Bowen u 26. minuti pogodio za 2-1.

Novi preokret uslijedio je u drugom poluvremenu. Autogolom Mavropanosa u 55. minuti domaćin je izjednačio, a u 69. i poveo nakon što je Collins naciljao suparničku mrežu za konačnih 3-2.

Prvu pobjedu u sezoni ostvario je Sheffield United premda se unatoč tome nije pomaknuo s posljednjeg mjesta ljestvice. Dramatično je Sheffield Utd. došao do premijernog slavlja, pobijedio je pred svojim navijačima Wolverhampton 2-1 jedanastercem u 100. minuti kojeg je realizirao Norwood.

Crystal Palace je u gostima svladao Burnley 2-0 golovima Schluppa i Mitchella, dok su Everton i Brighton odigrali 1-1. Tragičar je bio domaći igrač Young koji je u 84. minuti dao autogol i onemogućio svojoj momčadi tri boda.

U prvom subotnjem susretu Manchester United je osvojio tri gostujuća boda nakon minimalne 1-0 pobjede kod Fulhama. Pobjedu je gostima osigurao Bruno Fernandes golom u 91. minuti.

U nedjelju se igraju dvije utakmice 11. kola, Nottingham Forest – Aston Villa i Luton – Liverpool, dok posljednju utakmicu u ponedjeljak igraju Tottenham – Chelsea.

Premier liga, 11. kolo:

Brentford – West Ham 3-2 (Maupay 11, Mavropanos 55-ag, Collins 69 / Kudus 19, Bowen 26)

Burnley – Crystal Palace 0-2 (Schlupp 22, Mitchell 90+5)

Everton – Brighton 1-1 (Mikolenko 7 / Young 84-ag)

Manchester City – Bournemouth 6-1 (Doku 30, Bernardo Silva 33, 83, Akanji 37, Foden 64, Ake 88 / Sinisterra 74)

Sheffield United – Wolverhampton 2-1 (Archer 72, Norwood 100-11m / Bellegarde 89)

Fulham – Manchester United 0-1 (Bruno Fernandes 90+1)