Postonjski iz kaznenog udarca zabio za pobjedu Varaždina nad Goricom

17.09.2023., Varazdin- Utakmica 10. kola Supersport HNL-a izmedju NK Varazdina i HNK Gorica.

Vjeran Zganec Rogulja / Pixsell

Varaždin je u prvoj utakmici 10. kola SuperSport HNL-a na stadionu Varteksa bio bolji od Gorice rezultatom 1:0 (1:0). Ključni trenutak utakmice dogodio se u 26. minuti kada je Igor Postonjski bio siguran s bijele točke.

Izabranici Marija Kovačevića su tako nastavili pozitivan niz obzirom da su u četiri prethodne prvenstvene utakmice upisali po dvije pobjede i remija, a uz to su izborili plasman u osminu finala kupa. S današnjim trijumfom su se današnjem suparniku približili na samo bod zaostatka.

Gorica je pak upisala prvi poraz pod vodstvo Dinka Jeličića koji je na klupi startao s tri HNL pobjede i jednom u kupu.

Za tjedan dana Varaždin će gostovati kod Slaven Belupa dok će Gorica u Kranjčevićevoj odmjeriti snage s Lokomotivom.

Prvi pokušaj na utakmici bilježimo u 10. minuti kada je udarac Krizmanića nakon ubačaja iz kuta bio neprecizan.

Četiri minute kasnije Vujnović je pobjegao obrani Varaždina, no njegov udarac s desetak metara iskosa nije bio težak zadatak za Zeleniku.

Vujnović je opasan i u 24. kada je nakon povratnog dodavanja sa 17 metara loptu poslao malo pokraj bliže stative.

Domaćini su u vodstvo došli u 26. minuti kada je Postonjski iz kaznenog udarca loptu poslao u jednu, a Banića u drugu stranu. Bio je to njegov četvrti gol u aktualnoj sezoni. Prethodno je sudac Strukan pokazao na bijelu točku nakon što je vratara Gorice u šesnaestercu srušio Drožđeka.

Do nove šanse smo čekali sve do 54. minute kada je Mrzljak s desne strane pronašao Vujnovića, a njegov prizemni udarac s desetak metara Zelenika uspijeva obraniti.

Još bolje prilike gosti su imali u 62. minuti. Prvo je Štiglec ubacio na drugu stativu odakle je glavom pucao Vujnović za odličnu obranu čuvara mreže Varaždina. Potom se lopta odbija do Štigleca čiji udarac iz peterca je s gol linije fantastično uspio blokirati Jelenić, a u nastavku akcije je uslijedio i pokušaj Pršira s desetak metara kojeg je blokirao Mitrovski.

Deset minuta kasnije novi udarac Krizmanića nakon ubačaja iz kuta. Ovaj put je s druge stative pucao malo poviš prečke.

Do same završnice utakmice tempo igre je pao tako da u sudačkoj nadoknadi bilježimo pokušaj Drožđeka s ruba kaznenog prostora kojeg lagano brani Banić te udarac Domjanića pokraj gola nakon prodora i asistencije Škaričića.

Kolo se nastavlja od 19:15 kada na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici počinje utakmica Slaven Belupa i Osijeka.