Posljednja priprema prije Superkupa: Hajduk u Ljubljani slavio protiv Trabzonspora Nenada Bjelice

24.05.2023., stadion HNK Rijeka, Rijeka - Finalna utakmica SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa, HNK Hajduk - HNK Sibenik. Nogometasi Hajduka slave pogodak Darija Melnjaka za 1:0. Dario Melnjak Photo: Luka Stanzl/PIXSELL

Luka Stanzl/PIXSELL

Nogometaši Hajduka odradili su u Ljubljani posljednju pripremnu utakmicu uoči starta nove sezone, svladali su s 2-0 (2-0) turski Trabzonspor, momčad koju vodi Nenad Bjelica.

Hajduk je bez najboljeg igrača Marka Livaje bio bolji, pogotovo u prvom poluvremenu, kada su i postignuta oba pogotka. U 14. minuti strijelac je za 1-0 bio Ivan Dolček, dok je u 33. minuti Dario Melnjak povećao na 2-0.

U nastavku utakmice igralo se vrlo otvoreno s obje strane. Oba sastava imala su dosta izglednih prilika za pogotke, ali rezultat se sve do kraja nije mijenjao.

Hajduku je ovo bila posljednja provjera uoči prve službene utakmice u novoj sezoni, a to je ogled hrvatskog Superkupa na maksimirskom stadionu protiv Dinama. Ta se utakmica igra 15. srpnja.

Prije dvije sezone Trabzonsport je bio turski prvak, dok je prošle sezone završio kao šesti na ljestvici. Tijekom prošle sezone momčad je preuzeo hrvatski strateg Nenad Bjelica, nekadašnji trener Dinama i Osijeka, a tijekom ovog ljetnog prijelaznog roka u klub je došao hrvatski reprezentativac Mislav Oršić koji je bio u udarnoj momčadi protiv Hajduka.