Poraz U19, remi U17 Hrvatske u kvalifikacijama za EP

19.11.2022., sportski centar Rudes, Zagreb - Kvalifikacijski turnir za odlazak na EP 2023 U-19, Hrvatska - Finska. Izbornik Hrvatske Josip Simunic. Photo: Luka Stanzl/PIXSELL

Luka Stanzl/PIXSELL

U prvim susretima elitnog kola kvalifikacija za odlazak na Europska prvenstva Hrvatska U19 je poražena, a Hrvatska U17 je remizirala.

Na turniru na Malti Hrvatska U19 izgubila je od vršnjaka iz Češke 3:1. Izabranici Josipa Šimunića poveli su u 29. minuti pogotkom Mateja Matića, ali Česi su uspjeli okrenuti rezultat golovima koje su postigli Ambrosa u 32., Šina u 56. i Šmiga u 86. minuti.

Drugi dvoboj Hrvatska U19 igra 25. ožujka protiv Švedske. Dalje prolazi pobjednik skupine.

Hrvatska U17 odigrala je 0:0 sa Norveškom u prvom nastupu na turniru, koji se održava u norveškom Sarpsborgu. Izabranici Roberta Jarnija osvojili su bod u tvrdoj utakmici u kojoj Norvežani u 81. minuti nisu iskoristili jedanaesterac. Hrvatski vratar Hlapčić obranio je udarac Egelija.

Hrvatski U17 reprezentativci sljedeći susret igraju 25. ožujka protiv Belgije.