Poraz Splita na otvaranju ABA lige

Vučevica, 29.09.2023. - Utakmica 1. kola regionalne košarkaške ABA lige Split - Studentski centar.
Foto HINA/Milan ŠABIĆ

Na otvaranju nove sezone regionalne ABA lige košarkaši Splita su na Gripama izgubili od SC Derbyja sa 72-76.

Košarkaši Splita porazom su otvorili novu sezonu. U prvom kolu ABA lige “Žuti” su na Gripama poraženi od SC Derbyja, nedavnog osvajača ABA Superkupa.

Podgoričani su tako potvrdili odlični formu koju su pokazali na ABA Superkupu porazivši u finalu Partizan.

Splićani su bolje otvorili utakmicu, nakon prve četvrtine vodili su s tri koša razlike (21-18), a prednost su držali sve do sredine treće četvrtine u kojoj je SC Derby serijom od 10-0 okrenuo rezultat i poveo 48-43.

U posljednjoj četvrtini gosti su prvi put stvorili dvoznamenkasto vodstvo (68-57) i na kraju mirno stigli do pobjede.

Goste su do pobjede predvodili Igor Drobnjak sa 15 koševa i sedam asistencija, Aubrey Dawkins je zabio 13, a Mateo Drežnjak 10 koševa i četiri asistencije.

Kod Splita, kojeg vodi Slaven Rimac nakon odlaska Srđana Subotića, najefikasniji su bili Shamile Stevenson sa 18 koševa, te Tonko Vuko sa 16 koševa.

Zadar u subutu gostuje kod Budućnosti, dok će Cibona u nedjelju gostovati kod Borca.

OZNAKE: aba liga, Split