PLAVA NOĆ Slavilo se na Rujevici, ali i na Maksimiru: Pogledajte scene koje će se još dugo pamtiti

Nogometaši Dinama potpuno su zasluženo po 17. put postali pobjednici Hrvatskog kupa pobijedivši u uzvratnoj finalnoj utakmici domaću Rijeku sa 3-1 (2-0) pred više od 8000 gledatelja okupljenih na stadionu na Rujevici.

Vodeći pogodak za Dinamo postigao je Petar Sučić u 28. minuti. Prednost hrvatskog prvaka udvostručio je Martin Baturina u 42. minuti, a za konačnih 3-0 strijelac je bio Marko Bulat u 82. minuti. Utješni pogodak za Rijeku postigao je Toni Fruk u 92. minuti iz slobodnog udarca.

Dinamo je tako po 13. put došao do dvostruke domaće krune, a tome treba dodati i trijumf u Superkupu osvojen na početku sezone u srazu sa splitskim Hajdukom.

PREDSJEDNICI Zajec: Morat ćemo prodavati ovo ljeto. Mišković: Pobijedio je bolji

Odmah nakon utakmice Dinamu je uručeno Rabuzinovo sunce, pehar koji se dodjeljuje pobjedniku Kupa.

Kao što je to bio slučaj s prvenstvenim derbijem na Rujevici 5. srpnja, i sada je Dinamo organizirao zajedničko gledanje utakmice kod Maksimira za navijače koji nisu putovali u Rijeku.

Slavlje je tamo tek počelo, a vjerujemo da će potrajati još dugo u noć.

PRVE REAKCIJE Sopić: ‘Kad Dinamo povede teško je igrati’; Jakirović: ‘Moramo razgovarati i vidjeti gdje smo’