Philadelphia izjednačila protiv Bostona, James Harden junak Sixersa

May 7, 2023; Philadelphia, Pennsylvania, USA; Philadelphia 76ers guard James Harden (1) reacts after making game-winning three point basket against the Boston Celtics during overtime of game four of the 2023 NBA playoffs at Wells Fargo Center. Mandatory Credit: Eric Hartline-USA TODAY Sports Photo: Eric Hartline/REUTERS

Eric Hartline/REUTERS

Philadelphija je u svojoj dvorani s 116-115 nakon produžetka pobijedila Bostona i izjednačila na 2-2 u polufinalu Istočne NBA konferencije. Igra se na četiri pobjede a peta utakmica igra se u Bostonu u noći sa utorka na srijedu.

Do kraja treće četvrtine Philadelphia je prilično mirno išla prema drugoj pobjedi u polufinalnoj seriji, prednost Sixersa se kretala uglavnom između deset i 16 koševa a Boston nije izgledao kao da može zaprijetiti, dobrim dijelom i stoga što Jayson Tatum skoro ništa nije mogao pogoditi, prvi koš postigao je u zadnjem napadu prvog poluvremena nakon što je prethodno promašio osam šuteva. Ipak, u zadnjoj četvrtini Boston je proigrao, dobio tih 12 minuta s 24-15, ponajviše zahvaljujući Marcusu Smartu koji je zabio deset koševa u tom periodu dok je s druge strane Joel Embiid uz šut 1/6 ostao na tek dva koša. Imao je Smart i šut za pobjedu na isteku vremena, promašio je. Produžetak koji je završio 9-8 za Sixerse odlučio je James Harden tricom za 116-115  na 19 sekundi prije kraja. Sixersi su imali zadnji napad, opet je šutirao Smart, ovoga puta je pogodio ali vrijeme je već bilo isteklo.

James Harden imao je 42 koša (16/23), osam skokova i devet asistencija, za Philadelphiju, Joel Embiid 34 (11/26) uz 13 skokova, Tyrese Maxey 14 (6/17) i osam skokova. Za Boston Jayson Tatum je do kraja uspio zabiti 24 koša (9/20), 18 skokova i šest asistencija, Jaylen Brown 23 (10/16) i pet asistencija, Marcus Smart 21 (6/15) i sedam asistencija, Malcolm Brogdon 19 (6/13) i osam skokova.