Petrović suspendiran na mjesec dana

10.06.201.8 ,Osijek - Stadion Gradski vrt, Prvo okupljanje i prozivka uoci pocetka priprema za novu sezonu NK Osijeka,

Davor Javorovic/PIXSELL

Sportski direktor Osijeka Alen Petrović odlukom disciplinskog suca HT Prve lige Alana Klakočera suspendiran je na mjesec dana te mu je izrečena novčana kazna od 2.000 kuna.

Petrovića je Duje Strukan, glavni sudac utakmice 32. kola između Osijeka i Rijeke (1:0), prijavio da je prilikom izlaska na travnjak uoči početka drugog poluvremena vrijeđao suce riječima: “Sudite kao pi…”, a pri tome im je pokazao i srednji prst.

Što se drugih prijava s utakmica 32. kola tiče stoper Rijeke Nino Galović je zbog isključenja kažnjen je s jednom utakmicom zabrane igranja i 3.000 kuna. NK Osijek je pak kažnjen novčanom kaznom u iznosu od 20.000 kuna zbog neprimjerenog skandiranja navijača u 25. i 90. minuti.

Hajduk je zbog paljenja dvadesetak pirotehničkih naprava od strane navijačke skupine Torcida u 75. minuti utakmice Gorica-Hajduk kažnjen novčanom kaznom od 28.000 kuna dok je HNK Gorica kao organizator utakmice kažnjena iznosom od 10.000 kuna.