Perišić strijelac u dramatičnom porazu Bayerna u Mönchengladbachu

Bundesliga - Bundesliga - Borussia Moenchengladbach v Bayern Munich Soccer Football - Bundesliga - Bundesliga - Borussia Moenchengladbach v Bayern Munich - Borussia-Park, Moenchengladbach, Germany - December 7, 2019  Bayern Munich's Ivan Perisic celebrates scoring their first goal    REUTERS/Ralph Orlowski  DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video RALPH ORLOWSKI

ralph orlowski/REUTERS/PIXSELL

Vodeća momčad njemačke Bundeslige Borussia Monchengladbach svladala je aktualnog prvaka Bayern rezultatom 2-1 (0-0) pred 54 022 gledatelja na svom Borussia-Parku.

Strijelac jedinog pogotka za goste bio je hrvatski reprezentativac Ivan Perišić koji je u igru ušao u 20. minuti umjesto Corentina Tolissa, a pogodak za 0-1 postigao je u 49. minuti.

Odlično je 30-godišnji Hrvat iz okreta s vrha šesnaesterca pogodio okvir protivničkih vrata i uz malo zakašnjelu reakciju Sommera zatresao mrežu za svoj treći ligaški pogodak u sezoni.

Momčad Marca Rosea doizjednačenja stiže zahvaljujući golu Ramyja Bensebainija u 60., a potpuno preokret donosi isti igrač pogotkom iz kaznenog udarca u u drugoj minuti sudačke nadoknade.