Pardew upisao prvu pobjedu s WBA

Marko Jurinec/PIXSELL

Trener West Bromwich Albiona Alan Pardew upisao je prvu pobjedu na klupi Albiona, trebalo mu je devet kola, ali ovo će im dobro doći u borbi za opstanak. West Bromwich je dobio novaka u ligi Brighton and Hove Albion sa 2-0 golovima Evansa (4) i Dawsona (55).

Watford je gubio sa 0-2 od Southamptona nakon što je dva pogotka u prvom poluvremenu zabio James Ward-Prowse (20, 44). Andre Gray u 58. minuti smanjuje na 1-2, a konačnih 2-2 postavlja Abdoulaye Doucoure u 90. minuti. Igrači Southamptona žalili su se da je Doucoure igrao rukom, ali im to nije pomoglo.

Crystal Palace se polako penje na ljestvici, kod kuće je dobio Burnley sa 1-0, a strijelac je bio Bakary Sako u 21. minuti.

I West Ham je odmakao iz opasne zone. U gostima je dobio Huddersfield sa 4-1, i to je tek druga pobjeda “čekičara” u gostima ove sezone. Briljirali su Marko Arnautović, koji postigao jedan gol a kod dva je asistirao, te Manuel Lanzini koji je dva puta zatresao mrežu.

Chelsea je na svom terenu protiv Leicestera odigrao 0-0, a večeras Tottenham dočekuje Everton.

Watford - Southampton     2:2  A. Gray 58, A. Doucouré 90/ James Ward-Prowse 20, 44
Chelsea - Leicester City  0:0
Crystal Palace - Burnley  1:0  B. Sako 21
Huddersfield - West Ham   1:4  J. Lolley 40/ Noble 25, Arnautović 46, Lanzini 56, 61
Newcastle - Swansea City  1:1  Joselu 68/J. Ayew 60
West Bromwich - Brighton and Hove Albion   2:0 J. Evans 4, C. Dawson 55