OVO PEČE DA NE MOŽE JAČE Liverpool, teški kiks! U lovu na naslov izgubio baš od Evertona

Paul ELLIS / AFP / Profimedia

Nogometaši Evertona ostvarili su veliku pobjedu u 29. kolu engleske Premier lige, na svom Goodison Parku u Merseyside derbiju, pobijedili  suLiverpool 2-0

Osim velikog zadovoljstva zbog pobjede protiv gradskog rivala, Evertonu ovi bodovi puno znače za bijeg iz opasne zone na ljestvici.

Isto tako, Liverpool je napravio ogroman korak unatrag u borbi koju vodi s Arsenalom i Manchester Cityjem za naslov prvaka.

U 27. minuti Everton je poveo golom Branthwaitea, nakon velike gužve u gostujućem šesnaestercu i brojnih odbijanja lopte. U prvom dijelu bolje je šanse imao Liverpool, ali je domaći vratar Pickford sjajno branio udarce Nuneza i Diaza.

Gol za 2-0 postigao je Calvert-Lewin u 58. minuti kada se nakon kornera visoko vinuo i glavom pogodio suparničku mrežu. Unatoč tome što je Liverpool do kraja pokušao učiniti dvoboj neizvjesnim, Diaz je pogodio i vratnicu, Everton je sačuvao vodstvo i tri vrlo važna boda.

LIVERPOOL LAGANO PUCA Je li bilo baš pametno ranije objaviti da Klopp odlazi?

Everton je ostao na 16. mjestu ljestvice, ali je pobjegao svim ostalim klubovima koji mu gledaju u leđa.

Liverpool je na drugom mjestu ljestvice ostao tri boda iza vodećeg Arsenala te ima bod više od Manchester Cityja, ali i dvije odigrane utakmice više.

Uz puno muke Manchester United je na svom Old Traffordu pobijedio posljednju momčad na ljestvici Sheffield United s 4-2. Gosti su dva puta vodili, golovima Boglea u 35. i Breretona u 50. minuti.

Prvi gol za Manchester United dao je Maguire u 42., dok je junak domaće pobjede bio Bruno Fernandes. Portugala je u 61. realizirao jedanaesterac za 2-2, a u 81. minuti pogodio za preokret i 3-2. Sve je okončano golom Hojlunda.

Crystal Palace je upisao treću ligašku pobjedu u nizu. Nakon Liverpoola i West Hama ovaj put je na domaćem terenu pobijedio Newcastle 2-0, a prvo ime dvoboja bio je dvostruki strijelac Mateta.

Bournemouth je u gostima pobijedio Wolverhamtpn 1-0 golom Semenya u 37. minuti, a gosti su vodstvo zadržali i u posljednjih petnaest minuta susreta kada su imali igrača manje.

U četvrtak će utakmicu ovog kola još odigrati Brighton – Manchester City.

Premier liga, zaostale utakmice 29. kola:

Wolverhampton – Bournemouth 0-1 (Semenyo 37)

Crystal Palace – Newcastle 2-0 (Mateta 55, 88)

Everton – Liverpool 2-0 (Branthwaite 27, Calvert-Lewin 58)

Manchester United – Sheffield United 4-2 (Maguire 42, Bruno Fernandes 61-11m, 81, Hojlund 85 / Bogle 35, Brereton 50)