Osijek odličnom pobjedom protiv Slaven Belupa otvorio Opus Arenu

22.07.2023., stadion Gradski vrt, Osijek - SuperSport HNL, 01. kolo, NK Osijek - NK Slaven Belupo. Ramon Mierez postize pogodak za 1:0. Ramon Mierez, Ivan Susak Photo: Dubravka Petric/PIXSELL

Dubravka Petric / Pixsell

Novoizgrađena Opus Arena je doživjela svoju premijeru. Na prelijepom stadionu Osijek je u 1. kolu SuperSport HNL-a uvjerljivo slavio protiv Slaven Belupa rezultatom 6:1 (3:1). Za Bijelo-plave su pogađali Mierez, Caktaš, Fućak, Nejašmić, Bukvić i Lovrić dok je jedini zgoditak za Farmaceute postigao Crnac.

Izabranici Stjepana Tomasa su razigranom i efikasnom predstavom svladali goste iz Koprivnice na čijoj klupi je debitirao novi trener Ricardo Moniz. Nastavak dobrih igara Osječani će tražiti u četvrtak protiv mađarskog ZTE-a te sljedećeg vikenda kod Rudeša dok će Slaven dojam pokušati popraviti protiv Varaždina.

U 3. minuti susreta Lovrić je pucao s dvadesetak metara iskosa, no od bloka Međimoreca lopta odlazi pokraj suprotne stative.

Nakon ubačaja iz kuta Pušića Osijek dolazi u vodstvo. Loše je reagirao vratar Slavena Sušak kojem je ispala lopta u petercu, a to je iskoristio Mierez te je s dva metra poslao loptu u mrežu. Argentinski napadač se tako upisao u povijest kao prvi strijelac u Opus Areni.

Mierez je opasan i u 13. minuti kada ga je proigrao Drambaev, a on je prevario Racica te je šutirao sa sedam metara iskosa, no Sušak je uspio odbiti loptu u stativu od koje lopta završava u njegovim rukama.

Nedugo potom na suprotnoj strani travnjaka Agbekpornu se pored Jugovića izborio za udarac s dvadesetak metara koji je prošao malo pored stative.

Bijelo-plavi su vodstvo povećali u 18. minuti kada je nakon asistencije Gržana s desne strane s 15 metara gornji lijevi kut Slavenova gola snažno i precizno pogodio Mijo Caktaš. Bio je to njegov 94. zgoditak u HNL-u.

Strateg Farmaceuta Ricardo Moniz se već u 27. minuti odlučio na dvije promjene. Iz igre su izašli Međimorec i Agbekpornu, a priliku su dobili Cascini i Manaj.

Dvije minute kasnije Slaven se vraća u igru. Hoxha se sjurio po lijevoj strani nakon čega je idealno uposlio Crnca koji s desetak metara pogađa donji desni kut Malenicina gola.

U 36. minuti novi gol u mreži Slavena. Ovaj put je iz slobodno udarca ubacio Lovrić, a najviši u skoku je bio Fućak koji je s osam metara matirao Sušaka. Bio je to njegov prvijenac u bijelo-plavom dresu.

Na startu drugog dijela, u 47. minuti, snažno je s dvadesetak metara pucao Lovrić, a Sušak je uspio odbiti loptu koja je išla u njegov donji desni kut. Dvije minute kasnije nakon ubačaja iz kuta lopta dolazi do Pušića koji je šutirao s desetak metara iskosa, a vratar Slavena odbija loptu koja je išla pod gredu. U 50. minuti iz daljine je udarac oprobao i Caktaš te je poslao loptu metar iznad prečke.

Samo tri minute nakon ulaska u igru, u 63., u strijelce se upisao Nejašmić koji je dočekao odbijenu loptu te ju je sa sedam metara poslao pod gredu. Prethodno je bio blokiran pokušaj Caktaš nakon ubačaja Gržana.

Nakon ubačaja Bukvića u 69. minuti glavom je zaprijetio Drambaev, no Sušak se nije dao iznenaditi. Dvije minute kasnije Bukvić se upisao u strijelce. Nakon lucidnog proigravanja Caktaša petom mirno je s desetak metara pogodio donji desni kut Slavenova gola.

Lovrić se u 83. minuti prošetao pored pet nogometaša Slavena nakon čega je iz blizine poslao loptu kroz noge Sušaku. Bio je to njegov prvi gol za Bijelo-plave nakon svibnja prošle godine kojim je postavio konačan rezultat dvoboja.

Bosec je u 85. minuti susreta probio po desnoj strani nakon čega je uputio oštar ubačaj u peterac kojeg je uz pomoć ruke blokirao Mkrtchyan. Sudac Titlić se prvotno nije oglasio, ali ga je nakon provjere VAR pozvao na pregled snimke što je naposljetku dovelo do kaznenog udarca za goste. S bijele točke je šutirao Hoxha, no pogodivši stativu nije uspio poentirati.

U 93. minuti Mioč je izravno iz kornera pokušao iznenaditi Malenicu, ali vratar Osijeka je bio priseban. Minutu kasnije na suprotnoj strani travnjaka Brlek iz dobre pozicije nije uspio oploditi kontru domaćih, loše je prilikom udarca zahvatio loptu.

Kolo će biti zaključeno u nedjelju kada se prvo od 18:45 sastaju Gorica i Varaždin dok u 21 sat počinje sraz Lokomotive i Istre 1961.